Grupa bydgoszczanek zaliczyła kurs "Bezpieczna kobieta"

  • 25.01.2018, 11:38
  • KB
Grupa bydgoszczanek zaliczyła kurs "Bezpieczna kobieta" KWP Bydgoszcz Egzamin z "Bezpiecznej kobiety" zaliczony
W miniony piątek (19.01.2018) odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu "Bezpieczna kobieta", podczas których został przeprowadzony egzamin praktyczny. Uczestniczki musiały wykazać się umiejętnościami nabytymi podczas wcześniejszych spotkań. W trakcie kursu Panie uczyły się unikania sytuacji niebezpiecznych oraz obrony w przypadku, gdy napadu nie uda się uniknąć.

Jak zawsze program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród bydgoszczanek. Zajęcia obejmowały naukę m. in. z zakresu technik uderzenia, kopnięcia oraz uwalniania się z obchwytów ciała i duszeń. Techniki zostały tak przygotowane, aby mogła je zastosować każda z Pań, czyli proste i skuteczne. Po egzaminie prowadzący zajęcia, mł. asp. Szymon Porażyński  i mł. asp. Michał Wrzodak z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy wręczyli Paniom dyplomy ukończenia kursu.

"Bezpieczna Kobieta" to program prowadzony dla bydgoszczanek od wielu lat.  Zajęcia praktyczne poprzedza część teoretyczna. Panie nabywają wiedzę dotyczącą przemocy w rodzinie, procedury stosowania „Niebieskiej Karty”, aspektów prawnych samoobrony, a także ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Program zawsze jest pozytywnie oceniany przez uczestniczki. Część praktyczna tej edycji odbywała się na profesjonalnej macie mieszczącej się w  Szkole Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy, dzięki życzliwości Dyrekcji szkoły.

Nabór na kolejną edycję będzie ogłoszony na przełomie lutego/marca 2018 r. Informację dotyczącą naboru będzie można znaleźć na stronie internetowej bydgoskiej komendy.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 31.01.2018, 16:07
Profesjonalizm, kompleksowe doradztwo i fachowy montaż to wizytówka naszej firmy. Dzięki nam możesz mieć u siebie w domu tanie najwyższej klasy okna plastikowe.  http://oknadrzwi-lublin.pl/

Pozostałe