ZUS Bydgoszcz: Zakończyła się wysyłka listów z NRS!

  • 12.12.2017, 13:52
  • KB
ZUS Bydgoszcz: Zakończyła się wysyłka listów z NRS! KB archiwum ZUS Bydgoszcz
ZUS zakończył wysyłkę ponad 3,4 mln listów do płatników składek z informacją o numerze rachunku składkowego, na który będą wpłacać składki począwszy od 1 stycznia 2018 r. Niestety prawie 680 tys. z wysłanych listów nie została odebrana. W województwie kujawsko-pomorskim prawie 36 tys. z wysłanych listów wróciło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jako korespondencja nieodebrana.

Jeżeli płatnik nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, nie opłaci składek w 2018 r. Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). Obecnie obowiązujące rachunki dla wpłat składek zostaną zamknięte z końcem bieżącego roku.

Jeśli płatnik składek nie otrzymał z ZUS swojego numeru rachunku składkowego, może go sprawdzić w wyszukiwarce NRS, która udostępniona została pod adresem www.eskladka.pl.

Do wyszukiwarki trzeba tylko wpisać dane identyfikacyjne, z jakimi płatnik zgłosił się do ZUS (tj. numer NIP, REGON lub PESEL). Gdy przedsiębiorca je poda, wyświetli się jego NRS. Informacje o numerze rachunku składkowym przedsiębiorca może również ustalić w najbliższej placówce ZUS lub poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 022 560 16 00).

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe