Dofinansowanie na rozwój szkół zawodowych w powiecie bydgoskim

  • 11.10.2017, 12:55
  • KB
Dofinansowanie na rozwój szkół zawodowych w powiecie bydgoskim archiwum
Jak podaje Urząd Marszałkowski zarząd województwa zatwierdził dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektów dotyczących rozwoju bazy dydaktycznej trzech szkół zawodowych w powiecie bydgoskim. Wartość wsparcia to blisko 2 miliony złotych.

- Szkoły kształcące fachowców w konkretnych, potrzebnych zawodach to ważny element systemu edukacji. Chcemy, by opuszczający je młodzi ludzie stawali się rozchwytywanymi przez pracodawców profesjonalistami. – Podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Duża inwestycja w Zespole Szkół Zawodowych im. Gen. Stanisława Maczka w Koronowie obejmuje rozbudowę i modernizację oraz wyposażenie warsztatów szkolnych służących przyszłym mechanikom samochodowym, którzy będą się tu uczyć w lepszych niż dotychczas warunkach, zapoznając się też z nowoczesnym sprzętem obsługi pojazdów.

Przewidziany jest m.in. zakup nowoczesnych urządzeń do diagnostyki stanu zawieszenia i układu kierowniczego. Szkoła  uzupełni też wyposażenie pracowni na potrzeby kształcenia techników informatyków, kupując trzy nowe serwery.

Dwie kolejne objęte projektem placówki to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim i Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Pierwsza z nich planuje prace adaptacyjne oraz wyposażenie dwóch pracowni mechatroniki oraz zakup cyfrowego laboratorium językowego, druga zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby kształcenia techników rolników (m. in. bron polowych, włóki łąkowo-polowej, ładowacza czołowego z osprzętem i opryskiwacza polowego).

Inwestorem jest we wszystkich trzech przypadkach samorząd powiatu bydgoskiego. Przedsięwzięcia powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe