W bydgoskim Myślęcinku rozpoczęła się "Akademia Bezpieczeństwa"

  • 20.09.2017, 17:39 (aktualizacja 20.09.2017, 17:47)
  • KB
W bydgoskim Myślęcinku rozpoczęła się "Akademia Bezpieczeństwa" KWP Bydgoszcz
Ponad 1100 uczniów szkół podstawowych, a także przedszkolaków będzie uczestniczyć przez cztery dni w zajęciach „Akademii Bezpieczeństwa” w bydgoskim Myślęcinku. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy i Straż Miejska w Bydgoszczy. Do udziału w nim zostały zaproszone zaprzyjaźnione służby oraz przedstawiciele różnych instytucji.

W tym roku akcja pn. "Akademia bezpieczeństwa" rozpoczęła się wczoraj (19.09.2017) o godz. 9.30 i zakończy w piątek (22.09.2017). Po raz dziewiąty jej organizatorem są bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy. Do akcji dołączyli również: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kujawsko - Pomorskiej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Straż Pożarna w Bydgoszczy, Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" oraz Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy.

Przez cztery dni w „Miasteczku Ruchu Drogowego” będą realizowane zajęcia edukacyjne. Uczestnicy (uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i przedszkolaki), biorąc udział w zajęciach, zapoznają się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, nauczą się właściwego zachowania w kontaktach ze zwierzętami, poznają zasady podróżowania koleją oraz uzyskają wskazówki jak należy postępować, gdy zostaną zaczepieni przez nieznajomych lub gdy zawierają znajomości w internecie. Nie zabraknie też krótkiego instruktarzu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie, przy ognisku nasi mali goście będą mogli zjeść drugie śniadanie.

Policjanci, Strażnicy Miejscy wraz z Leśnym parkiem Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" dla uczestników akademii przygotowali w tym roku też konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa na drodze.

Spotkanie idealnie wpisało się w ogólnopolską kampanią MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny". 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe