Jak powinien wyglądać Rynek w Fordonie? Miasto czeka na pomysły

  • 29.08.2017, 17:30
  • KB
Jak powinien wyglądać Rynek w Fordonie? Miasto czeka na pomysły archiwum
Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania płyty Rynku w Starym Fordonie wraz z otoczeniem. Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i ogólnopolski. Prace można składać do 24 listopada 2017 r.

Stosowne zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu podpisane zostało przez prezydenta miasta 28 sierpnia br. Mogą w nim uczestniczyć osoby fizyczne posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz podmioty, które będą dysponowały osobą (osobami) posiadającą takie uprawnienia.

Zgodnie z założeniami przyjętymi w regulaminie konkursu, fordoński Rynek ma przede wszystkim pełnić funkcję towarzyską, być miejscem organizowania uroczystości publicznych oraz imprez artystycznych, kulturalnych i sportowych oraz pełnić rolę ozdoby dzielnicy. W koncepcji ma zostać uwzględnione również ograniczenie ruchu w obrębie Rynku, przeniesienie parkingu i wprowadzenie woonerfu przy wschodnie pierzei, czyli przestrzeni publicznej łączącej funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań.

Rynek w Fordonie ma zyskać nowy wygląd również poprzez: nowe meble miejskie, wprowadzenie elementu wodnego (np. w formie fontanny, rekonstrukcja pompy), współgrające z wystrojem oświetlenie i zieleń, wymienioną nawierzchnię. Cały obszar ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Oceny nadesłanych propozycji dokona komisja konkursowa powołana przez prezydenta w przywołanym zarządzeniu. Każdy projekt z dopiskiem „Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania płyty Rynku w Starym Fordonie w Bydgoszczy wraz z otoczeniem” powinien być dostarczony osobiście lub pocztą na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy, Plastyk Miejski, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz. Prace należy dostarczyć do dnia 24 listopada 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Projekty zgłoszone po upływie wskazanego terminu nie będą rozpatrywane przez jury konkursowe.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz załączniki dostępne na stronie miasta pod adresem: http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/rynek-w-fordonie-czekamy-na-pomysly-na-zagospod/

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe