Muzycznie przy fontannie Potop

  • 04.08.2017, 13:25
  • KB
Muzycznie przy fontannie Potop archiwum
Już w najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Fontanna Muzyki. Sierpniowe, sobotnie koncerty stały się już tradycją i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród bydgoszczan.

- Bazując na wcześniejszych doświadczeniach związanych z koncertami , które już się odbyły w roku 2014, 2015, 2016 zakładamy , że liczba w roku 2017 osiągnie nie mniej niż 4000 odbiorców ( 4 koncerty po 1000 odbiorców). Chcemy, aby fontanna Potop była żywym pomnikiem, miejscem spotkań , gdzie chcą ze sobą przebywać i bawić się ludzie. - Tłumaczą członkowie Stowarzyszenia Odbudowy Bydgoskiej Fontanny Potop.

W trakcie  festiwalowych wieczorów wystąpią m.in. absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 sierpnia, będą to: Emilia Mikołajczyk – sopran, Marcin Czopka i Krzysztof Zimny – tenor, a przy fortepianie towarzyszyć im będzie Justyna Jakubowska. 12 sierpnia wystąpią: Anna Dubicka i Magdalena Czuba – mezzosopran oraz Karol Skwara – bas i przy fortepianie Radosław Zaworski. 26 sierpnia zaśpiewają sopranistki Magdalena Chmielewska i Emila Mikołajczyk oraz Łukasz Przykłocki – baryton z towarzyszeniem Justyny jakubowskiej – fortepian.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe