Ostromecko na weekend

  • 11.07.2017, 12:48
  • KB
Ostromecko na weekend KB
Przypominamy, o kursujących autobusach komunikacji miejskiej, którymi dojedziemy m.in. do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.

Obiekt należący kiedyś do rodziny Schönborn, a od 1890 do 1945 roku do rodziny von Alvensleben. Zespół pałacowo-parkowy składa się z trzech pałaców: Pałacu Starego, Pałacu Nowego i Pałacyku Myśliwskiego oraz rozległego parku w stylu angielskim o powierzchni 36ha. Jedną z najprzyjemniejszych atrakcji w letnie, ciepłe dni jest wypoczynek w ostromeckim parku.

Park, jest wielki, okazały i pięknie położony na wysokim brzegu Wisły. Pełno w nim okazów starych pomnikowych drzew i krzewów, w tym również okazów niewystępujących w polskiej florze. W tak pięknym parkowym otoczeniu trzy zabytkowe pałace prezentują się wyjątkowo okazale. Dojazd do zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku zapewnia linia autobusowa nr 75. Jest to połączenie sezonowe, które funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.

Autobusy linii nr 75 kursują na trasie:  PRZYLESIE > Korfantego > Twardzickiego > Pelplińska > Wyzwolenia > Stary Fordon > Bydgoska > Strzyżawa > OSTROMECKO.

Cała trasa linii nr 75 zawiera się w I strefie taryfowej. Oznacza to, że do Ostromecka dojedziemy na standardowych biletach za 3,00 zł (normalny) / 1,50 zł (ulgowy). Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe na linie dzienne lub linie dzienne i nocne mogą korzystać z połączenia bez dodatkowych opłat.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe