Bydgoskie lotnisko z wyróżnieniem za połączenie do Frankfurtu!

  • 29.06.2017, 05:58 (aktualizacja 29.06.2017, 06:03)
  • KB
Bydgoskie lotnisko z wyróżnieniem za połączenie do Frankfurtu! archiwum
Podczas uroczystej XVII Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Port Lotniczy Bydgoszcz otrzymał wyróżnienie za szybki rozwój połączenia do Frankfurtu.

Wprowadzenie oraz systematyczny rozwój połączeń do Frankfurtu realizowanych przez przewoźnika sieciowego Lufthansa, skomunikowało region z całym światem. Połączenie to przynosi wymierne korzyści gospodarcze dla regionu zwiększając jego dostępność komunikacyjną dla zagranicznych inwestorów jak i wspomaga rozwój turystyki przyjazdowej do Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Jest bez wątpienia czynnikiem wpływającym na pozytywny wizerunek regionu, który może być wykorzystywany w celach promocyjnych i wpływać na szanse jego rozwoju. - Uzasadniła swoją decyzję Kapituła.

Wyróżnienie to ogromny prestiż, ale również bodziec do dalszego działania. Starania Portu Lotniczego zostały docenione przez władze wojewódzkie, ale również przez mieszkańców i przedstawicieli biznesu, czego najlepszym dowodem jest rozwój połączenia. - Mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.
 

Lufthansa jest obecna w rozkładzie lotów bydgoskiego Portu Lotniczego od marca 2015 początkowo oferując mieszkańcom regionu 4 połączenia tygodniowo. W sezonie letnim 2016 częstotliwość wzrosła do 5 rejsów tygodniowo. Pierwsze w tym roku zwiększenie ilości rejsów na trasie do niemieckiego HUBu lotniczego nastąpiło w marcu tego roku - do 6 tygodniowo. Z końcem października oferowanie wzrośnie do 7 rejsów tygodniowo.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 29.06.2017, 18:33
Wyróżnienie marszałka dla spółki, której to województwo jest większościowym udziałowcem? Czyli poniekąd marszałek dał wyróżnienie samemu sobie

Pozostałe