Tegoroczny cykl koncertów „Rzeka Muzyki” startuje w lipcu

 • 30.05.2017, 05:59 (aktualizacja 30.05.2017, 20:04)
 • KB
Tegoroczny cykl koncertów „Rzeka Muzyki” startuje w lipcu Materiały prasowe
Podczas tegorocznej edycji Rzeki Muzyki wystąpią m. in. Marcin Wyrostek czy Olga Bończyk. Koncerty w amfiteatrze przy Operze Nova odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Oprócz tego w tym roku odbędzie się także cykl koncertów pn.: Rzeka Muzyki Młodych.

Pierwszy koncert przy Operza Nova odbędzie się w niedzielę 2 lipca.

 1. MARCIN WYROSTEK – „Platynowy akordeon” 2.07.2017

Koncert, w którym akordeon zagra „pierwsze skrzypce”, porwie zarówno młodsze jak i starsze pokolenie. A to wszystko popłynie spod palców  mistrza instrumentu Marcina Wyrostka, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam Talent, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Zespół

            "Projekt Corazon powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia muzyki we własnych aranżacjach: jazzowych, klasycznych, musicalowych i klubowych. " M. Wyrostek

Muzycy wykonują autorskie utwory i aranżacje inspirowane muzyką argentyńską, bałkańską i latynoamerykańską. Można w nich znaleźć wpływy etno-folku, klasyki i jazzu.

Marcin Wyrostek podczas koncertu „RZEKA MUZYKI” zagra utwory z ostatniej płyty, a także - jak zapowiedział - nowe, niepublikowane, które pojawią się na nowej jesiennej płycie. Powstałe utwory są z założenia wielobarwne  -  "czarodziejskie". W grudniu 2016 roku poprzednia płyta zdobyła… status "PLATYNY"J

 1. Raffa Quartet – stypendysta miasta Bydgoszczy. „Klasyka na 4 smyczki”, 9.07.2017

Koncert, w którym klasycznie… usłyszymy najbardziej klasyczne dźwięki w tegorocznej edycji RZEKI MUZYKI. Wszystko po to, by zaspokoić gusta wszystkich melomanów odwiedzających koncerty nad bydgoską Brdą. Zabrzmią m.in utwory:

Raffa Quartet powstał w roku 2013, by połączyć doświadczenia młodych muzyków związanych z bydgoską Orkiestrą Opera Nova i stworzyć możliwości rozwoju na gruncie muzyki kameralnej. Artyści sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku, jak i kompozycje współczesne, nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. Tworzą zespół będący połączeniem pasji z energią, które dają wysublimowaną jakość.

 1. Furor de Tango & Carlos Roulet – „Wieczór w BUENOS”, 16.07.2017.

Muzyka, z jakiej słyną ulice  argentyńskiego Buenos, a jakiej na bydgoskiej "RZECE MUZYKI" jeszcze nie było.

Furor de Tango - to kwartet entuzjastów tanga argentyńskiego. Zespół gra przede wszystkim utwory do tańca, starając się wiernie oddać styl najlepszych orkiestr złotej ery tanga. Zespół występował na milongach w Polsce i Irlandii, czy też Argentynie. Miał przyjemność grać dla uczestników festiwalu tanga Warsaw Tango Weekend i wielu innych.

  Specjalnie na koncert do Bydgoszczy przyjedzie argentyński wokalista CARLOS ROULET, znakomity argentyński śpiewak, mistrz interpretacji tanga i człowiek niebywałej scenicznej charyzmy, wszystko po to, by jak najwierniej odzwierciedlić piękno argentyńskiej kultury na bulwarach bydgoskiej Brdy.

 1. Magdalena Cichocka – „Sting na jazzowo” 23.07.2017

Utwory jednego z największych brytyjskich muzyków wszechczasów, multiinstrumentalisty, kompozytora i wokalisty, odznaczonego tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego - nad Brdą? TAK! W wykonaniu młodej i charyzmatycznej wokalistki wraz z zespołem…

Magdalena Cichocka – wokalistka reprezentująca klimaty jazzowe i około jazzowe. Współpracuje z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej . Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 1. TRE VOCI – „Trzech Tenorów”, 30.07.2017

Voytek Soko, Miłosz Gałaj i Mikołaj Adamczak są artystami nowej generacji: trzy indywidualności, trzy zróżnicowane, wspaniałe głosy tenorowe. Młodzi i utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru – w swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki. Ich niepowtarzalne, doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią.

Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Kiedy wchodzą razem na scenę, dzieje się magia. Przekonała się o tym krakowska publiczność podczas koncertu plenerowego w Alei Róż, gdzie TRE VOCI wystąpiło u boku Pierwszej Damy Operetki – Grażyny Brodzińskie

 1. ANIMATO - „Mistrzowie harmonijki nad Brdą” 6.08.2017

 

Ten koncert udowodni,  jak interesującym instrumentem jest harmonijka ustna. Jak wiele wspaniałych, klasycznych i popularnych utworów można zagrać na 3 harmonijki. Brawurowo i z wielka pasją zrobi to zespół  "Animato", który jest najdłużej działającym zespołem kameralnym tego typu w Polsce. Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa) oraz Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa) to tworzący trio szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, mistrzowie harmonijki ustnej, koncertujący w niezmienionym składzie od 1992 roku.

„Animato” posiada w repertuarze własne aranżacje dzieł reprezentujących różne gatunki muzyki, w tym popularne utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, a także muzykę ludową z różnych stron świata. Zespół wykonuje z powodzeniem nie tylko transkrypcje dzieł dawnych mistrzów, takich jak Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Antonio Vivaldi, ale również utwory współczesne w tym kompozycje A. Piazzolli, Cz. Niemena, J. Lennona, czy P. Anki.

 1. Gypsy Swing Quartet & Siergiej Wowkotrub– „Jazz na cygańską nutę”, 13.08.2017

Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce.

Na obszerny repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „ZłotaTarka” (Iława).

 1.  Olga Bończyk – piosenki Kaliny Jędrusik „Kalinowe Wieczory”, 27.08.2017

 

Olga Bończyk to postać, niezwykle znana, lubiana i rozpoznawalna, kolejna potencjalna gwiazda tegorocznej edycji. Bardzo krótko ujmując, jest polską aktorką teatralną, filmową i wokalistką. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, „Roma”, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatrem impresaryjnym Ale! Teatr i teatrem „Capitol” w Warszawie. Występuje nie tylko na deskach teatralnych; wraz z czołowymi polskimi jazzowymi muzykami koncertuje z autorskimi recitalami. Podczas koncertu z cyklu „RZEKA MUZYKI” wystąpi w recitalu piosenek Kaliny Jędrusik pt.: „Kalinowe wieczory”.

 1. Elżbieta Adamiak – recital, koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej. 20.08.2017

Któż z obecnego pokolenia 50 - 60-latków nie pamięta z czasów studenckich jej słynnej "Jesiennej zadumy": "Nic nie mam, zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem..."

Elżbieta Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce wyjątkowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Legenda piosenki literackiej, w tym roku obchodzi 40-lecie kariery artystycznej.

"Elżbieta Adamiak z niezwykłą umiejętnością interpretuje teksty poetyckie poparte głębokim, wewnętrznym przeżyciem. Śpiewa prosto, prawdziwie, wspaniale warsztatowo, miejscami wstrząsająco "- piszą krytycy.                                                                                                

Artystka wielokrotnie występowała ze swoimi koncertami za granicą m.in. w Niemczech, Jugosławii, Czechach, Australii, USA, Kanadzie, Francji i na Węgrzech. Ma w dorobku kilkanaście płyt studyjnych, koncertowych i składanek. Jej ostatni jak do tej pory album "Zbieram siebie" ukazał się w 2009 roku.

RZEKA MUZYKI MŁODYCH

 

Cykl koncertów rozpoczyna występ duetu The Dumplings – Laureaci Nagrody Fryderyk w kategorii Debiut za 2014 rok. Mają na koncie dwa albumy: „No Bad Days” (2014) i „Sea You Later” (2015). Występowali na ważnych polskich i zagranicznych imprezach: Off Festival, Grape Festival w 2014 roku, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival w 2015 roku. The Dumplings zagrali także trasę koncertową w Tokio oraz zagrali koncerty w Meksyku, Paryżu i Londynie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale znakiem rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia są także chwytliwe brzmienia oraz świeże, młodzieżowe teksty

The Dumplings - 7 lipca 2017 godz. 21.00

 

14 lipca na scenie amfiteatru wystąpi bydgoski zespół Pokój nr 3. Artyści, jak o sobie sami mówią, są   zafascynowani bluesem i rockiem. W ich twórczości przeważają właśnie te gatunki ale można też doszukać się wpływów muzyki amerykańskiego południa i country.

Liderem zespołu jest Kuba Andrzejewski, młody gitarzysta, a także kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów Pokoju Numer 3. Kuba wraz z Jakubem Andrzejewskim, Michałem Kielakiem,  Łukaszem Jakubowiczem, Krzyśkiem Ratke – gitara basowa tworzą wybuchową mieszankę porządnego rocka, wzmocnioną o mięsitą bluesową harmonijkę.

Pokój nr 3  - 14 lipca 2017 godz. 21.00

 

Kolejny koncert z cyklu RMM odbędzie się 28 lipca. Tym razem usłyszymy popowe dźwięki, zaproponowane przez Izę Lach. Jej kariera zaczęła się bardzo szybko – już jako pięciolatka wygrała program Od przedszkola do Opola. Współpracowała również z zespołem L.Stadt (utwór „Superstar” z płyty L.Stadt). Pierwsza płyta Już czas ukazała się w 2008 roku, promował ją singiel „Nie”.  W 2012 roku Iza Lach wygrała konkurs na remix piosenki Snoop Dogga do piosenki „Set It Off”. Współpraca z raperem zaowocowała wyprodukowanym przez niego (jako Berhane Sound System) albumem Off the Wire.

Iza Lach – 28 lipca 2017 godz. 21.00

Art of Illusion to kolejna bydgoska propozycja. Zespół z pogranicza rocka i metalu progresywnego, wykonuje muzykę w znacznej mierze instrumentalną, z dużą ilością wirtuozerskich solówek, partii fortepianowych i orkiestralnych, charakteryzuje się częstymi zmianami nastrojów, tempa oraz rytmów, mocnymi riffami oraz bogatymi aranżacjami.

Debiutancki album ‘Round Square of the Triangle’ (wydany w 2014r.) został pozytywnie odebrany przez miłośników gatunku w kraju oraz zagranicą. W styczniu 2017r zespół opublikował singiel ‘Devious Savior’, zapowiadający nową płytę.

Art. Of Illusion - 18 sierpnia 2017  godz. 21.00

Ostatnim z cyklu koncertów będzie występ bydgoskiej perły młodej sceny muzycznej  Marcina Pawłowskiego - Pawbeats. Ten multiuzdolniony artysta do współpracy zaprosił, miedzy innymi, Polę Rise, VNM, Natalię Grosiak, Marcelinę, Roberta Cichego, wystąpia również Buka, Marika oraz HuczuHucz, którzy wystąpia w towarzystwie muzyków z Opery Nova.

W tym roku Pawbeats szykuje nowa płytę, na której pojawią się Pola Rise, Marika, Natalia Grosiak i Marcelina. Artyści zapowiadają, że w amfiteatrze Opery Nova usłyszymy premierowy materiał.

Koncert Marcina Pawłowskiego - Pawbeats  - 25 sierpnia 2017 godz. 21.00

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe