Myślęciński ośrodek "Pod aniołami" zaprasza

  • 08.05.2017, 18:43
  • KB
Myślęciński ośrodek "Pod aniołami" zaprasza archiwum
Głównym atutem myślęcińskiego ośrodka „Pod aniołami” jest jego urokliwe położenie pośród różnorodnie ukształtowanych terenów Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku tuż obok Hotelu Restauracji „Pałac” i Ogrodu Botanicznego.

Mieści się przy ulicy Konnej 10. Otwarty został w 1982 roku, a od 1991 roku zajmuje się także hipoterapią przede wszystkim osób niepełnosprawnych. Operatorem jest Caritas Diecezji Bydgoskiej. Ośrodek posiada hipodrom, padoki, stajnie z boksami dla 40 koni, powozownię oraz dwie kryte ujeżdżalnie. Daje to możliwość organizowania zawodów w skokach przez przeszkody i w powożeniu zaprzęgami, ale przede wszystkim stwarza warunki do korzystania z nauki jazdy konnej.

Organizowane są tutaj także obozy jeździeckie, rajdy konne oraz biegi myśliwskie czy zawody w rzucie podkową. Myślęciński Ośrodek Rekreacji Konnej prowadzi też pensjonat dla koni prywatnych. Jeśli zatem jesteś posiadaczem konia, a nie masz własnej stajni, opiekę nad zwierzęciem możesz zlecić fachowcom z Ośrodka, umieszczając konia w prowadzonym tu pensjonacie. Ośrodek ma także propozycję dla przyszłych nowożeńców!

Osoby, które planują ślub mogą skorzystać z eleganckiego landa, którym z prawdziwą pompą wjadą „na nową drogę życia”. W Ośrodku można je wynająć, a młodą parę w wyznaczone miejsce poprowadzi elegancki woźnica. ORK oferuje też m.in.: przejażdżki bryczkami i tramwajem konnym, kuligi, pogonie za lisem (tzw. Hubertus), pokazy jeździeckie, rajdy konne, oprowadzanie na kucyku oraz organizację biesiad jeździeckich przy ognisku.

To właśnie w Myślęcinku znajduje się jedyny w województwie kujawsko-pomorskim tor w postaci terenowych przeszkód crossowych. Pozwala on najbardziej wytrawnym jeźdźcom na rozgrywanie zawodów w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego – wysoko ocenianych przez Polski Związek Jeździecki. Ośrodek dla osób chcących skorzystać z rekreacji konnej czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14-19, a w soboty i niedziele w godz. 10-19.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe