Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pod Fontanną Potop na jazzowo

To była prawdziwa muzyczna uczta! Tym razem w ramach Festiwalu Fontanna Muzyki 2024 zagrał Eljazz Quintet, zamieniając Park Kazimierza Wielkiego w jazzowy klub pod gołym niebem.
Pod Fontanną Potop na jazzowo

Autor: fot.: Wojtek Łowicki DEIX Grupa Fotograficzna

Józef Eliasz, zaprosił do współpracy Waldemara Szymańskiego, Igora Nowickiego i Andrzeja "Brunera" Gulczyńskiego. Panowie udowodnili, że nic nie może zastąpić energii i emocji, które wyzwalają się podczas koncertów na żywo, a cudowna Joanna Czajkowska czarowała słuchaczy swoim przepięknym głosem! Wszechstronność tej artystki jest zdumiewająca: jej śpiew wzrusza liryzmem, zaskakuje niezwykłą wrażliwością, ale i powala swoją mocą i skalą. Nic dziwnego, że doskonale brzmi w jej wykonaniu muzyka swingowa czy jazzowa.

Liderem formacji jest Józef Eliasz – perkusista, którego kunszt techniczny, wrażliwość muzyczna i doświadczenie stawiają go w czołówce polskich perkusistów jazzowych. Muzyk ten z sukcesami prowadzi też własny big band oraz - jako właściciel i animator - klub jazzowy Eljazz w Bydgoszczy. To dzięki Józefowi Eliaszowi festiwalowe hasło "Muzyka buduje Bydgoszcz" nabiera szczególnego znaczenia. Artysta ten od lat udowadnia jak poprzez muzykę integrować bydgoszczan i budować markę miasta w Polsce i na świecie.

 

Festiwal Fontanna Muzyki nie zwalnia tempa i już w najbliższą sobotę 31 sierpnia, zaprasza na ostatni koncert w tej edycji. Tym razem organizatorzy proponują "Finał lata z klasyką. Orient w Bydgoszczy", gdzie główną gwiazdą będzie sopranistka z Korei Południowej, Yeyoung Sohn, występująca w duecie z bydgoskim tenorem Krzysztofem Zimnym.

Publiczność będzie miała okazję posłuchać utworów operetkowych, musicalowych, a także kompozycji o bardziej orientalnym charakterze. 

Jak zwykle wstęp na koncert jest wolny.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PredatorTreść komentarza: Może trzeba by sięgnąć po środki prawem przewidziane ? Z panem Całbeckim jest tak od samego początku, od samego początku kiedy zaczął piastować ten urząd. Rozbestwił się , bo Bydgoszcz była długo bierna i nieskuteczna, przez co wiele korzystnych dla miasta rzeczy przeszło nam koło nosa. Może już czas podjąć próbę prawdziwego zawalczenia o Bydgoszcz ? Środki prawne są , nikt piastujący urząd nie może działać na szkodę tego, do czego został powołany.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 17:43Źródło komentarza: List otwarty Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do marszałka województwaAutor komentarza: MarkTreść komentarza: Dobre stanowisko !!!! Toruń byl zawsze zakompleksiony. Od grudnia 1939Data dodania komentarza: 11.12.2025, 13:37Źródło komentarza: List otwarty Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do marszałka województwaAutor komentarza: Beren62Treść komentarza: Autorze... Jest BYDGOSKI ZAWISZA...Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:48Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: JprdlTreść komentarza: Pewnie zaskoczę autorów tekstu: Zawisza to był rycerz, mężczyzna, więc "w kompleksie BYDGOSKIEGO Zawiszy".Data dodania komentarza: 10.12.2025, 09:10Źródło komentarza: W Kujawsko-Pomorskiem bije serce lekkiej atletykiAutor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w Bydgoszczy
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama