Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Metalkas z Diamentem Forbesa

Duże wyróżnienie spotkało bydgoską firmę Metalkas S.A. Na ostatniej Gali Diamentów miesięcznika Forbes została ona uhonorowana tym prestiżowym tytułem w kategorii firm o przychodach powyżej 250 milionów złotych.
Metalkas z Diamentem Forbesa
Zdj. główne: Prezes Zarządu Jacek Grzenia i wiceprezes Adam Grzenia (źródło: fb Metalkas)
Fot. 1 Danuta Grzenia (z lewej), autor: Wojciech „Szczapa” Romanowski
Fot. 2 Tadeusz Grzenia (w środku) z synami, autor: Wojciech „Szczapa” Romanowski
Fot. 3 Jubileusz Metalkasu - rodzina, najbliżsi
współpracownicy i grono przyjaciół, autor: Wojciech „Szczapa” Romanowski
Fot. 4 - Założyciel firmy Tadeusz Franciszek Grzenia (źródło: metalkas.pl)

Metalkas Spółka Akcyjna, obecna od wielu lat na rynku międzynarodowym produkuje najwyższej jakości sejfy, meble metalowe i warsztatowe, regały oraz drabiny aluminiowe. Lider branży metalowej skupiający 550 pracowników, dostarczając ponad 2000 typów produktów do 30 krajów. 

Takie marki, jak Metalkas S.A. budują miasto, naszą bydgoską tożsamość i powinny być urzędowo uznane za miejskie dobro. Założycielem firmy był w 1957 roku Franciszek Grzenia. Zaczynał wraz z kilkoma pracownikami w warsztacie przy ul. Wileńskiej. Tak rozwinął działalność, że trzeba było poszukać nowego miejsca, przenieść działalność na ul. Dworcową. 

Po dziecięciu latach funkcjonowania na rynku powstał pierwszy hit Metalkasu - metalowa kasetka na pieniądze z podwójnym dnem. Każdy, kto robił zakupy w latach 70, 80 czy jeszcze 90-tych musi ją pamiętać. Stała w każdym sklepie, od osiedlowego spożywczaka po ekskluzywny butik z odzieżą. 

Po nagłej śmierci pana Franciszka firmę wzięło na swoje barki dwóch jego synów - Tadeusz i Mirosław. Po usamodzielnieniu się braci Tadeusz wybudował zakład produkcyjny w Lisim Ogonie, a w 2004 roku powstała nowa siedziba Metalkasu przy ul. Deszczowej. 

Dzisiaj w firmie pracuje już trzecie pokolenie rodziny Grzeniów. Pan Tadeusz przekazał firmę w zarządzanie swoim synom – Jackowi i Adamowi. Kontynuują oni z wielkim powodzeniem dzieło rozpoczęte przez dziadka. Metalkas S.A. to przykład prawdziwej rodzinnej firmy, która rozwinęła się dzięki pracy i determinacji rodziny Grzeniów. 

Mamy wiele podobnych bydgoskich rodów, warto o tym pamiętać, ponieważ tak pojęte prowadzenie biznesu niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla miasta. Dziś Metalkas S.A. to uznana marka, jakość sama w sobie, obecna w 30 krajach na świecie. Potęga, która wyrosła z małego warsztatu rzemieślniczego przy Wileńskiej.

Spółka zrealizowała w ostatnich latach historycznie rekordowe inwestycje związane z rozwojem parku maszynowego, które od początku prowadzone były przez Prezesa Zarządu Jacka Grzenia i Wiceprezesa Adama Grzenia. 

Warto dodać, że firma sponsoruje wiele wydarzeń i obecna jest na wielu polach, a szczególnie w dziedzinie sportu. Została tytularnym sponsorem żużlowej Extraligi2, a ostatnio podpisana została umowa z siatkarkami KS PAŁAC. Za tą działalność na ostatniej Gali Mecenasów Bydgoskiego Sportu Metalkas S.A. został uhonorowany w dwóch kategoriach – Złoty Mecenas Bydgoskiego Sportu oraz Mecenas Bydgoskich Wydarzeń Sportowych.

Prezes Zarządu Jacek Grzenia, to niespokojna dusza, można by śmiało nazwać go kreatywnym wizjonerem. Najnowszy pomysł zapewne pozytywnie zaskoczy mieszkańców Bydgoszczy. Ale jak na razie plany związane z zagospodarowaniem części należącej do Metalkasu biurowca Nordic Haven przy ul Grottgera 4 owiane są tajemnicą.

Te Diamenty Forbesa to dla nas motywacja do dalszego rozwoju i kontynuacji innowacyjnych działań – tak podsumował to wyróżnienie Prezes Zarządu Jacek Grzenia. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jacek Konopka 13.06.2024 13:12
Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.

bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama