Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

W weekend odbędzie się III edycja Enea Żnin Triathlon

Ponad 1350 zawodników zgłosiło się do startu 26 maja 2024. Organizatorzy zapowiadają rekordową frekwencję i mnóstwo atrakcji dla kibiców!
W weekend odbędzie się III edycja Enea Żnin Triathlon

Autor: fot.: Materiały prasowe

 

Z roku na rok zawody Enea Żnin Triathlon przyciągają coraz więcej uczestników.

Dwa lata temu, w pierwszej edycji zawodów wystartowało blisko 600 zawodników, w drugim sezonie do startu zgłosiło się już blisko 1100 uczestników. 

Niedzielne wydarzenie na pewno ustanowi kolejny rekord liczby uczestników. 

Warto być częścią tego rodzinnego, sportowego święta!

 


Co wpływa na tak duże zainteresowanie zawodami w stolicy Pałuk? 

Z pewnością jest to rodzinna atmosfera oraz niezliczone atrakcje dla rodzin zawodników, kibiców i dzieci. 
Cukrownia Żnin, która jest gospodarzem wydarzenia, stała się turystyczną wizytówką Żnina i idealnym miejscem do organizacji jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce. 

Jeżeli dodamy do tego szybkie trasy, dogodny dojazd i możliwość wyboru aż trzech dystansów, to mamy przepis na wymarzone zawody na rozpoczęcie sezonu startowego lub debiut w triathlonie!

 

W Enea Żnin Triathlon startują bowiem nie tylko wyczynowi sportowcy, ale przede wszystkim setki amatorów, dla których triathlon jest sposobem na utrzymanie formy i zdrowy styl życia. 


Blisko 30% uczestników startujących w Enea Żnin Triathlon to debiutanci, którzy właśnie tym występem rozpoczną swoją przygodę z triathlonem. 
Na starcie staną też zawodnicy niepełnosprawni, którzy ruszą na trasę indywidualnie i w tandemach z przewodnikami. 

 

Zawody triathlonowe w Żninie odbywają się na trzech dystansach:

  • 1/8 (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu) – dedykowany debiutantom lub sprinterom
  • 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu) – dla bardziej doświadczonych zawodników
  • 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 21,1km biegu) – rekomendowany dla tych, którzy lubią wysiłek trwający nieprzerwanie od 4 do 6 godzin

 

Na każdym dystansie można startować indywidualnie lub w 3-osobowych sztafetach (w których każdy z uczestników pokonuje jedną z dyscyplin wchodzących w skład triathlonu).

 

− Serdecznie zapraszamy odwiedzenia Cukrowni Żnin w ten weekend i kibicowania rekordowej ilości zgłoszonych zawodników. Zawody przyciągają do stolicy Pałuk nie tylko gości z całej Polski, ale też reprezentantów innych krajów: Francji, Niemiec, Anglii, Serbii czy Holandii. Niezmiernie cieszy nas szybki rozwój zawodów, ale też zaangażowanie samorządu, lokalnych służb i partnerów wydarzenia, dzięki którym z roku na rok możemy podnosić poziom organizacyjny zawodów - powiedział Aleksander Skorecki, organizator zawodów.


- W weekend zapowiada się wspaniała pogoda, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Żnina i okolic oraz rodziny zawodników do skorzystania z licznych atrakcji, które czekają na terenie zawodów w sobotę i niedzielę.
Swoją obecność na zawodach zapowiedzieli między innymi Joanna Jóźwik (lekkoatletka, multimedalistka Mistrzostw Europy) czy Sebastian Chmara (lekkoatleta, obecnie zapalony triathlonista), który wystartuje w niedzielę, a w sobotę poprowadzi objazd trasy razem z Jakubem Graczykowskim, konferansjerem zawodów. − powiedział Jakub Kubiński, organizator zawodów. 


Trasy i przebieg rywalizacji
Centrum zawodów jest Cukrownia Żnin, na której terenie mieszczą się starty, strefa zmian i meta zawodów.
Uczestnicy najpierw zmierzą się z pływaniem w Jeziorze Dużym Żnińskim, następnie ruszą na rower w kierunku Chomętowa. Ostatnią konkurencją będzie bieg, którego trasa została wyznaczona częściowo wzdłuż jeziora, z widowiskowym przebiegiem przez teren Cukrowni Żnin.

Warto odwiedzić teren wydarzenia, wesprzeć zawodników oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla zawodników i kibiców z okazji tego sportowego święta!

 

Plan startów
NIEDZIELA, 26 maja 2024

07:00 – dystans 1/2 
10:00 – dystans 1/4
13:00 – dystans 1/8


Komplet informacji o zawodach, ich harmonogram oraz mapy tras znajdują się na stronie www.ZninTriathlon.pl

 

Wydarzenia towarzyszące

Enea Żnin Triathlon to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także wiele atrakcji dla mieszkańców Żnina, kibiców oraz rodzin zawodników. 

Dla jednych i drugich moc atrakcji przygotowała firma energetyczna Enea – sponsor tytularny zawodów.

 

ENEA TRI-Fun

Najmłodszych fanów sportu zapraszamy do zabawy i rywalizacji w zawodach dla dzieci i młodzieży: Enea Tri-Fun. Zostaną one rozegrane w niedzielę, 26 maja 2024 r., o godzinie 15:30.

Zawody są bezpłatne, nie trzeba się na nie wcześniej rejestrować.

Konkurencje i klasyfikacje:
BIEG I – (2023 – 2018) – Bieg dystans ok. 150 m, DYSTANS KRÓTKI  - 15:30
BIEG II – (2017 – 2012) – Bieg dystans ok. 300 m, DYSTANS ŚREDNI  - 15:35
BIEG IV – (2011 – 2007) – Bieg dystans ok. 1500m (2 pętle), DYSTANS DŁUGI  - 15:45


STREFY ENEI 

Strefa Mocy Enei dostępna będzie dla wszystkich finiszerów Enea Żnin Triathlon. 
Stanie w niej mosiężny dzwon, w który może uderzyć każdy z zawodników odnotowując swój debiutancki start w triathlonie, pobicie rekordu osobistego lub po prostu świętując ukończenie zawodów. 
Moment uderzenia w dzwon będzie można uwiecznić stając na tle specjalnie przygotowanej ścianki lub skorzystać z fotobudki, przy której dostępne będą triathlonowe tabliczki motywujące. 

 

Strefa Energii Enei to miejsce przygotowane szczególnie z myślą o kibicach. 
Już w sobotę będzie można skorzystać z gier i zabaw, a także rodzinnych eksperymentów naukowych. Dzieci będą mogły nauczyć się, jak można pozyskiwać energię z różnych źródeł naturalnych oraz przekształcać ją w energię zasilającą urządzenia elektryczne. Poznają też zasady działania elektrowni wiatrowej i słonecznej. Nie zabraknie też warsztatów wprowadzających dzieci w świat druku 3D. Zorganizowane zostaną także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.
Dla biorących aktywny udział w zabawach przygotowane są gadżety pomagające w głośnym kibicowaniu. Będzie można również skorzystać z fotobudki 360, a po wszystkich atrakcjach odpocząć – Enea zapewnia także w swojej strefie leżaki . 

Wsparcie przez Eneę triathlonu wpisuje się w naszą filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu – poprzez wspieranie zawodów zachęcamy do aktywnego stylu życia, uprawiana sportu, dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Tym bardziej niezmiernie cieszy nas, że w zawodach wspieranych przez Eneę startują też jej pracownicy. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i zapraszamy do naszych stref! − powiedziała Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Enei. 

Wyniki na żywo

Kibice mogą też śledzić postępy zawodników na trasie i sprawdzać, na jakim etapie rywalizacji znajdują się wspierani przez nich triathloniści lub liderzy zawodów. Link do aktualizowanych na żywo wyników jest już dostępny na oficjalnej witrynie wydarzenia.

 


Poznaj Cukrownię Żnin

Obiekt-gospodarz zawodów to olbrzymi teren, w którym znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Sala zabaw, zwiedzanie z przewodnikiem, basen ze strefą SPA, a może kino?
Zapraszamy do poznania wyjątkowego obiektu, który kiedyś był wielką fabryką!

Do dyspozycji gości jest także blisko 10 punktów gastronomicznych i rozrywkowych na terenie Cukrowni. Zapraszamy do ich odwiedzenia w przerwie od kibicowania zawodnikom!

Komplet informacji o dodatkowych atrakcjach w trakcie weekendu z Enea Żnin Triathlon znajduje się na stronie: https://znintriathlon.pl/enea-znin-triathlon/harmonogram-zawodow/

 

Informacje dla kierowców: 

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w trakcie rozgrywania zawodów.

 

W związku z tym, że zawody odbędą się w okolicach Cukrowni Żnin, a trasa rowerowa będzie przebiegać droga do Chomętowa i Murczynka, kierowcy muszą się liczyć w ograniczeniami w ruchu aut.

Utrudnienia wystąpią w niedzielę 26 maja 2024 roku od godziny 6.00 do godziny 15.00.


Wszystkich kierowców zachęcamy do zaplanowania trasy z uwzględnieniem objazdów i czasowej zmiany organizacji ruchu w związku z Enea Żnin Triathlon.
Dziękujemy za zrozumienie i życzymy bezpiecznej podróży!

Dojazd do Żnina z miejscowości Chomętowo możliwy będzie drogą powiatową DP1953C w kierunku m. Jabłówko, następnie drogą powiatową DP2356C do m. Murczynek i drogą powiatową DP2310C do miejscowości Murczyn. 
Wjazd drogą wojewódzką DW251.Alternatywnie można dojechać kierując się do miejscowości Wąsosz i następnie starą drogą krajową nr 5 przez Jaroszewo do Żnina.

Dojazd do Żnina z miejscowości Wilczkowo, Daronice, Dobrylewo, Wawrzynki, Żędowo - przez miejscowość Chomętowo według dwóch powyższych wariantów.

Objazd drogi wojewódzkiej DW 251 ul. Janickiego - zlokalizowanej w sąsiedztwie Cukrowni Żnin - według załączonej mapy - ulicami Pałucką, Topolową, Leśną oraz Gnieźnieńską. Dojazd do parkingów Cukrowni Żnin będzie możliwy podczas trwania zawodów Enea Żnin Triathlon.

Komplet informacji o zmianach w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej znajduje się na stronie: https://znintriathlon.pl/utrudnienia-w-ruchu/

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama