Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Trwa nabór tekstów do AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy trwa nabór tekstów do międzynarodowego konkursu dla dramatopisarzy i dramatopisarek. AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy organizowana jest już po raz czwarty. Nabór tekstów trwa do 15 kwietnia b.r.. Na laureatkę lub laureata czeka nagroda w wysokości 50 tys. złoty, która zostanie przyznana podczas XXIII edycji Festiwalu Prapremier.
Trwa nabór tekstów do AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy

Autor: fot.: Materiały prasowe

W styczniu 2021 roku Teatr Polski w Bydgoszczy powołał AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy przyznawaną za wybitny dramat współczesny. Celem konkursu jest wspieranie twórczości, poszukiwanie nowego języka teatralnego i wyłonienie najciekawszych tekstów, które podejmują tematy istotne dla współczesności. Finałowy tydzień AURORY jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń artystów i artystek z szeroko pojmowanego „regionu”.  

16 stycznia został otwarty nabór do czwartej edycji. Konkurs kierowany jest do dramatopisarzy i dramatopisarek z Polski, Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy, Uzbekistanu i Węgier. Kraje AURORY łączą wspólne, czy podobne, doświadczenia historyczne, ekonomiczne i emancypacyjne. W związku z trwającą wojną, organizatorzy utrzymują formalne wykluczenie z konkursu autorów i autorek reprezentujących Rosję. Utwory można przesyłać w jednym z czterech języków: angielskim, polskim, rosyjskim lub ukraińskim.

W pierwszym etapie Jury w składzie: Davit Gabunia, Julia Holewińska i Agnieszka Lubomira Piotrowska, wybierze pięć tekstów finałowych, które zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych podczas najbliższego Festiwalu Prapremier planowanego w dniach 17 – 23 listopada. W finale Kapituła Nagrody wybierze zwycięski tekst i przyzna AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tys. zł. 

 

Nabór tekstów do czwartej edycji AURORY trwa do 15. kwietnia do godziny 23:59 czasu polskiego.  Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz informacje o Konkursie dostępne są na stronie www.auroraaward.pl. Na stronie Konkursu znajduje się także zakładka z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ).             


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama