Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Rekordy podczas wczorajszego biegu City Trail

W niedzielę, 10 marca zakończył się półroczny sezon cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy. Na mecie biegu głównego zameldowało się 539 osób i jest to najlepszy wynik w edycji 2023/2024. Na tym nie koniec rekordów!
f

Autor: fot.: Tomasz Czachorowski

Zwycięstwo w zawodach odniósł Maciej Megier, który poprawił własny rekord wszechczasów CITY TRAIL! Od dzisiaj wynosi on 14:16! W kobiecej rywalizacji najlepszą okazała się Julia Koralewska. W męskiej "generalce" zwyciężył Krzysztof Gosiewski (drugi dzisiaj) oraz Weronika Janeczek (czwarta zawodniczka dzisiejszego biegu). Teraz przed biegaczami odbiór pamiątkowych medali oraz nagród.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w formule Grand Prix. Jeden sezon to pięć biegów na przełajowej, 5-kilometrowej trasie w Myślęcinku. Aby cieszyć się z pamiątkowego medalu oraz brać udział w rywalizacji w klasyfikacji generalnej trzeba ukończyć minimum trzy biegi.

Wczorajsze - kończące sezon zawody odbyły się w niemal wiosennych warunkach. Kilkanaście stopni powyżej zera i słońce przyciągnęły do Myślęcinka 539 dorosłych i 130 dzieci.

Dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu. Wynik zwycięzcy - Macieja Megiera, czyli 14:16 to kosmiczny czas, jak na przełajową trasę! 

Rywalizacja była na wysokim poziomie i widać to po wynikach – czterem zawodnikom udało się uzyskać czas poniżej 15 minut, co jest dobrym rezultatem na leśnej trasie. Porównując ten bieg do jesiennego, kiedy to poprzednio ustanowiłem rekord CITY TRAIL, muszę wspomnieć, że w październiku byłem dwa tygodnie po dobrze przepracowanym obozie na Słowacji, natomiast wczoraj biegałem od razu po zjeździe z obozu, który zakończyłem dokładnie trzy dni temu. Robiłem tam całkiem spory kilometraż, przez co nie byłem aż tak „świeży”. I to jeden z argumentów przemawiających za tym, że wynik ten z biegiem czasu na pewno można jeszcze wyśrubować. W 2024 roku planuję poprawić moje dotychczasowe rezultaty na bieżni i zrobić minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, na dystansie 3000m z przeszkodami. Do zobaczenia w kolejnym sezonie!

Maciej Megier, zwycięzca wczorajszego biegu w Bydgoszczy i autor najlepszego wyniku w historii CITY TRAIL

Drugie miejsce zajął Krzysztof Gosiewski (czas 14:36), który jest najskuteczniejszym biegaczem edycji 2023/2024, a trzeci był Mateusz Kaczmarek (wynik 14:42). To jeden z najszybszych biegów w jedenastoletniej historii ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL.

Wśród kobiet jako pierwsza do mety dotarła dziś Julia Koralewska (z czasem 16:48), drugie miejsce wywalczyła Olga Ochal (wynik 17:54), a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Karolczuk (czas 18:01).

Pełne wyniki tego biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Oficjalne podsumowanie sezonu

Sezon CITY TRAIL kończy się oficjalnym podsumowaniem, podczas którego wręczane są nagrody oraz pamiątkowe medale (dla tych, którzy nie odebrali medali w dniu dzisiejszym). Wydarzenie to odbędzie się 21 marca (czwartek) w bydgoskim Klubie Just GYM. Uczestnicy będą mieli tego dnia okazję przetestować buty marki On, która jest jednym z Partnerów Głównych CITY TRAIL.

Zawody CITY TRAIL odbywają się w jedenastu miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.citytrail.pl, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama