Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Czwarty bieg City Trail za nami

W niedzielę, 11 lutego w Myślęcinku odbył się bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Były to czwarte - przedostatnie - zawody sezonu 2023/2024. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarły 454 osoby, a najszybszymi okazali się Jakub Tuleja i Olga Ochal. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet nie znamy jeszcze triumfatorów klasyfikacji generalnej, zatem można spodziewać się, że marcowy bieg będzie bardzo emocjonujący.
Czwarty bieg City Trail za nami

Autor: fot.: Tomasz Czachorowski

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w 10 lokalizacjach, w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że aby otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym trzeba biegać regularnie i ukończyć co najmniej trzy biegi w trakcie edycji. Sezon 2023/2024 trwa w Bydgoszczy od  15 października i zakończy się 10 marca. 

W dzisiejszym biegu zwyciężył Jakub Tuleja, który w poprzednich zawodach dwa razy zajmował drugie miejsce i jest pretendentem do triumfu w klasyfikacji generalnej, ale żeby mógł cieszyć się z końcowej wygranej musi zwyciężyć w kolejnym biegu. 

Wyniki najszybszych dziś mężczyzn: Jakub Tuleja - to 14:59, Krzysztof Gosiewski - 15:08, Mateusz Kaczmarek - 15:32.

W kobiecej rywalizacji jako pierwsza do mety dotarła powracająca do formy Olga Ochal (czas 18:17), drugie miejsce zajęła Weronika Janeczek (18:27), a trzecia była Aleksandra Karolczuk (18:53).

Wygrany bieg zawsze zalicza się do bardzo udanych. Pogoda dziś dopisała, chociaż nie rozpieszczała - było szaro, siąpił deszcz. Ale tak naprawdę taki deszcz to nie deszcz, w bieganiu nie przeszkadzał. Było trochę błota, co na zakrętach dało się odczuć, ale i tak było nieporównywalnie lepiej niż w poprzednich biegach, gdy było bardzo ślisko. W taką pogodę zawsze pilnuję swoich zawodników i znajomych biegaczy, by nosili czapkę lub chociaż opaskę na głowę. Trzeba koniecznie chronić czoło, zatoki i uszy. Poza tym, ja zawsze w okresie zimowym zakładam dłuższe skarpetki. Na starty w warunkach, jak dzisiaj polecam dłuższą, ale cienką koszulkę i drugą na wierz np. bez rękawków, która ochroni nam spocone plecy przez wiatrem. Taki zestaw bardzo się u mnie sprawdza. Natomiast po biegu zawsze staram się ubrać w suche i ciepłe rzeczy - szczególnie jeśli chodzi o górną część garderoby. Po zdjęciu mokrego ubrania możemy spokojnie rozmawiać z koleżankami, kolegami i dzielić się wrażeniami. Biegi CITY TRAIL to bardzo udany pomysł, pomocny w przygotowaniach do wiosennych startów. Zdecydowanie lepiej biega się w grupie, w zorganizowanych zawodach, gdy mamy kiepskie warunki za oknem. Co więcej, mamy możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i co ważne - podbicia formy. Bardzo dziękuję za super zawody. Czekamy na ostatni - mam nadzieję, że cieplejszy - bieg edycji. Do zobaczenia!

​Olga Ochal, zwyciężczyni dzisiejszego biegu, mistrzyni Polski w półmaratonie 2013

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior pobiegło 90 młodych sportowców. 

Ostatni bieg edycji - 10 marca

Piąte, ostatnie zawody sezonu w Bydgoszczy są zaplanowane na 10 marca. Tego dnia wszyscy uczestnicy cyklu, którzy ukończą co najmniej trzy biegi, będą mogli odebrać pamiątkowy medal. Wręczenie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnym - również marcowym wydarzeniu (podczas którego będzie można także odebrać pamiątkowe medale). Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie internetowej cyklu, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.
 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama