Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

XII Marszałkowski Bal Charytatywny

Dorocznym zwyczajem Marszałek Piotr Całbecki z małżonką Dagną zaprasza na Jordanki znamienitych gości z naszego regionu do wzięcia udziału w Balu Charytatywnym. Gościem honorowym był wicepremier Władysław Kosieniak- Kamysz.
  • Źródło: Wojciech "Szczapa" Romanowski
XII Marszałkowski Bal Charytatywny

Autor: Zdjęcia: materiały prasowe UMWKP Szymon Zdziebło/ Mikołaj Kuras / Andrzej Goiński

W balu wzięło udział przeszło 200 par, które tradycyjnie zaczęły zabawę  Polonezem, przy udziale Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej.

Był to wieczór pełen emocjonujących licytacji, licznych pokazów i występów oraz zabawy przy muzyce na żywo. Dochód z balu jak co roku wesprze placówki niosące pomoc osobom potrzebującym, opiekujące się niepełnosprawnymi i chorymi. Najdroższym wylicytowanym przedmiotem był obraz Eligiusza Wacława Baranowskiego, który osiągnął kwotę 120 tysięcy złotych. Podczas licytacji głównej pod młotek poszła grafika hiszpańskiego malarza Salvadora Dalego, która osiągnęła 13 tysięcy złotych, za tę samą kwotę wylicytowano spinki z bursztynem premiera Donalda Tuska, a suknia wieczorowa Grażyny Szapołowskiej osiągnęła 10 tysięcy złotych. Za obraz Krystyny Szalewskiej, która rokrocznie przekazywała swoje dzieła na tę okazję, uzyskano 20 tysięcy złotych, a za biżuterię aktorki Katarzyny Żak, nowy właściciel zapłacił 25 tysięcy złotych. Reprint dzieła Mikołaja Kopernika wylicytowano za kwotę 30 tysięcy złotych, portret Fryderyka Chopina za 60 tysięcy złotych.

Łącznie z licytacji głównej zebrano 348 tysięcy złotych, a z licytacji cichej 210 tysięcy złotych.

Oprawę muzyczną balu zapewnili muzycy Filharmonii Pomorskiej oraz zespół Eliasz Orchestra. Gwiazdami wieczoru byli Hanna Banaszak, Lena i Jan Klimentowie oraz zespół tancerek brazylijskiej samby Carnival Stars. Wystąpili także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Imprezę poprowadzili Grażyna Nita i Maciej Puto. Gośćmi balu, którzy przekazali także przedmioty na licytację, byli Grażyna Szapołowska, Katarzyna Żak i Paweł

 – Doroczny bal jest wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego otwieramy nasze serca. Poczucie wspólnoty, z którym go zakończymy, a następnie wdrożenie dobroczynności do naszego codziennego życia i pomoc potrzebującym sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi – mówił podczas otwarcia marszałek Piotr Całbecki.

 W tym roku zebrane środki trafią do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej i Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 990 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama