W poniedziałek (8.01.24) dzielnicowi z inowrocławskiej komendy uzyskali informację, że w jednej z miejscowości gminy Dąbrowa Biskupia nikt nie opiekuje się psami. W trosce o zwierzęta i biorąc pod uwagę silne mrozy, trzech dzielnicowych natychmiast przystąpili do działania.
Policjanci na miejscu ustalili, że na terenie ogródka znajduje się pomieszczenie gospodarcze i szopa. Tam na dworze przebywały cztery psy rasy mieszanej. Zwierzęta wyglądały na wygłodniałe i brudne. Dzielnicowi ustalili, że właściciel psów odbywa karę więzienia, a czworonogami miała opiekować się jego partnerka. Ta jednak była sporadycznie widywana w tym miejscu, co potwierdziła zła kondycja zwierząt.
Z uwagi na takie okoliczności dzielnicowi zorganizowali pomoc dla psów. Powiadomili lekarza weterynarii. Natomiast żeby dostać się na teren, policjanci musieli przekopać część ziemi w rejonie ogrodzenia, by możliwe było otwarcie furtki. Psy zostały zabezpieczone i trafiły do schroniska.
![Policjanci z regionu odebrali głodne i zaniedbane psy [FOTO] Policjanci z regionu odebrali głodne i zaniedbane psy [FOTO]](https://static2.bydgoszcz.com/data/articles/xl-policjanci-z-regionu-odebrali-glodne-i-zaniedbane-psy-foto-1704906974.jpg)








![Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO] Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO]](https://static2.bydgoszcz.com/data/articles/sm-4x3-za-nami-otwarcie-nowego-parku-handlowego-magnuszewska-8-foto-1759050773.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze