Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

W mrozie pobiegli przez Myślęcinek

"Jest zima, jest zimno!" - z takiego założenia wyszło blisko pół tysiąca uczestników przełajowej "piątki", czyli biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy, który odbył się w niedzielę, 7 stycznia. Kilka stopni poniżej zera oraz śnieg pokrywający ścieżki nie były przeszkodą również dla najmłodszych uczestników wydarzenia - w biegach CITY TRAIL Junior pobiegło ponad 100 młodych sportowców. Kolejny bieg jest zaplanowany na 11 lutego.
W mrozie pobiegli przez Myślęcinek

Autor: fot.: Tomasz Czachorowski

Edycja 2023/2024 rozpoczęła się w Bydgoszczy 15 października 2023 i potrwa do 10 marca 2024. Jak dotąd najwięcej biegaczy przyciągnął inauguracyjny bieg - linię mety w październiku minęły 532 osoby, a juniorów było 148. Dziś na mecie zameldowały się 454 osoby. W zawodach dziecięco-młodzieżowych pobiegło 107 młodych sportowców. W biegu głównym na dystansie 5 km najszybszym okazał się Krzysztof Gosiewski, z czasem 15:36. Drugie miejsce zajął Mateusz Kaczmarek (15:45), a trzeci był Jędrzej Poczwardowski (15:46).

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Aleksandra Karolczuk, z czasem 18:36.

 

Dzisiejsze warunki były ciężkie. Temperatura nagle spadła, co jest lekkim szokiem dla organizmu. Na pewno lód na pierwszym i końcowym odcinku trasy był sporym wyznaniem. Część w lesie bardzo przyjemna, bo śniegu nie nasypało dużo. Ja, na szczęście, trasę pokonywałam w kolcach, więc nie musiałam się martwić o przyczepność na zakrętach, czy lodzie. Bieganie zimą ma swój klimat. Dzisiejsza pogoda bardzo ładnie wygląda zza okna, ale dłuższy kontakt z taką temperaturą nie przychodzi mi łatwo. Podstawą przy zimowych warunkach jest dobra rozgrzewka - krótka, ale intensywna. Jeżeli chodzi o treningi to wykonuję je niezależnie od warunków. Wybieram miejsca, w których przyczepność będzie najlepsza, a prędkości wraz z trenerem dostosowuję odpowiednio do okoliczności. W moim przypadku - zimę po prostu trzeba przetrwać. Niestety nie zawsze sprzyja ona szybszym treningom. Chociaż luźne rozbiegania w lesie, w puszystym śniegu mogą sprawiać wiele radości. Start w CITY TRAIL to świetne urozmaicenie treningu. Fajnie od czasu do czasu pościgać się z innymi. Ponadto lubię atmosferę i dobrą organizację tych zawodów. Początek roku to planowanie sezonu i u mnie jest on już zaplanowany. Priorytetem w tym roku będzie dla mnie stadion. Głównie mistrzostwa Polski na 5000m, które odbędą się na początku czerwca. Dodatkowo tak klasycznie - będę próbować poprawiać swoje stadionowe życiówki. Na pewno będzie sporo startów, być może także ulicznych. Najbliższy cel to halowe MP w Toruniu. Będzie to mój jedyny, ale mam nadzieję, że udany start na hali. Ponadto zostały dwa biegi CITY TRAIL. Na pewno powalczę o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Aleksandra Karolczuk, zwyciężczyni dzisiejszego biegu w Myślęcinku

Drugą lokatę wywalczyła dziś Weronika Janeczek (18:52), a trzecia była Weronika Płatek (18:54).

Wyniki biegu głównego są dostępne TUTAJ.

W klasyfikacji generalnej nadal wiele może się wydarzyć. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa ma na koncie Krzysztof Gosiewski, a jeden raz wygrał Maciej Megier. Wśród kobiet sytuacja wygląda nieco inaczej, bo każdy z dotychczas rozegranych biegów wygrała inna zawodniczka - a są to: Julia Koralewska, Weronika Janeczek oraz cytowana powyżej Aleksandra Karolczuk.

Kolejne zawody 11 lutego 2024 

Przed biegaczami startującymi w bydgoskich zawodach CITY TRAIL pięciotygodniowa przerwa - czwarty bieg sezonu 2023/2024 w Bydgoszczy jest zaplanowany na 11 lutego 2024. Aby ukończyć cykl Grand Prix, a zatem otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej lub wiekowej należy pobiec minimum 3 razy (do "generalki" liczą się 3 najlepsze biegi). Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama