Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

W śniegu pobiegli przez Myślęcinek

Sezon na przełajowe bieganie trwa! 3 grudnia na trasie w Myślęcinku odbył się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w edycji 2023/2024. Najszybszym okazał się Krzysztof Gosiewski.
W śniegu pobiegli przez Myślęcinek

Autor: fot.: Tomasz Czachorowski

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Weronika Janeczek. Grudzień przyniósł śnieg i chłodne powietrze, ale aura była bardzo przyjemna i pozytywnie nastrajała biegaczy.

​Zima niestraszna biegaczom

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w okresie jesienno-zimowym. Jak podkreślają organizatorzy - jednym z głównych celów cyklu jest motywowanie biegaczy do całorocznej aktywności. Okazuje się, że chłód ani śnieg nie są przeszkodą dla zawodników startujących w CITY TRAIL. Jakie sposoby na niesłabnącą motywację mają doświadczeni biegacze?

Najważniejsze to mieć cel na przyszłość. Jeżeli taki cel sobie założymy, to bieganie w ciepłe dni, ale również w te zimowe będzie łatwiejsze i przyjemniejsze, ponieważ każdy trening będzie nas przybliżał do jego realizacji. Nasze samopoczucie i zdrowie będzie o wiele lepsze, a satysfakcja ogromna. Odpowiedni ubiór i można biegać w każdych warunkach. Te nie należały dzisiaj do najłatwiejszych, szczególnie jeśli zależało nam na wyniku. Mając tego świadomość od razu skupiłem się na walce o jak najwyższe miejsce. Miałem dylemat w jakim obuwiu biegać. Przez kilka lat nie miałem na nogach kolców lekkoatletycznych, jednak zdecydowałem żeby je założyć i był to strzał w dziesiątkę, bez nich nie było by szans w takich warunkach powalczyć o trzecie miejsce. Moim głównym celem na tegoroczny CITY TRAIL jest udział w cyklu z moją drużyną TEAM RUDNIK, spotkania, rozmowy i rywalizacja. Chcemy drużynowo wywalczyć miejsce na podium. Chcę dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Damian Rudnik, trzeci zawodnik dzisiejszego biegu w Myślęcinku, mulitimedalista mistrzostw Polski w biegach średnich i długich

Na mecie dzisiejszego biegu głównego zameldowało się 408 osób. Zwycięstwo odniósł Krzysztof Gosiewski, który 5 km pokonał w czasie 15:01. Jako drugi bieg ukończył Jakub Tuleja (15:10), a trzeci był cytowany powyżej Damian Rudnik (15:58). 

Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Janeczek z czasem 18:56. Drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Karolczuk (19:13), a trzecia była Weronika Płatek (19:17).

Wyniki biegu na 5 km można znaleźć TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 105 młodych sportowców. Kolejne spotkanie w ramach bydgoskiego cyklu jest zaplanowane na 7 stycznia.

Bieganie w dziesięciu miastach

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 to łącznie 50 biegów. Po zakończeniu edycji najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni - w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy - CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce. 

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 993 hPa
Wiatr: 35 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama