Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prawie 1,3 tys. pojazdów GDDKiA walczy ze śniegiem i błotem pośniegowym

Śnieg, błoto pośniegowo i mgłą utrudniają kierowcom jazdę na terenie całego kraju. Na drogach pracuje 1296 pojazdów do zimowego utrzymania. Dzięki temu, jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne.
  • Źródło: PAP
Prawie 1,3 tys. pojazdów GDDKiA walczy ze śniegiem i błotem pośniegowym

Autor: fot.: PAP/Darek Delmanowicz

Na terenie całego kraju - z wyjątkiem województwa: pomorskiego i podkarpackiego - drogowcy zmagają się z opadami śniegu. Z kolei błoto pośniegowe i związana z tym gołoledź utrudnia jazdę na terenie województwa: zachodniopomorskiego na S6 odc. Kołobrzeg - Koszalin, dk 6 odc. Koszalin – granica woj. pomorskiego; kujawsko-pomorskiego na: dk 15, 25, 62 w okolicach m. Inowrocław, Strzelno, Kruszwica oraz warmińsko mazurskiego na: S22 w granicach województwa.

Z kolei na terenie województwa śląskiego i dolnośląskiego kierowcy muszą się liczyć z mgłami.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek na południu i południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, na północny i wschodzie kraju przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. C w Małopolsce, około -2 st. centrum, do 0-1 st. C na krańcach zachodnich i nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -10 do -6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach po południu do 60 km/h, powodujący zamiecie śnieżne.

 

(PAP) autorka: Marta Stańczyk ms/ sdd/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama