Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Do Bydgoszczy wraca przełajowa piątka

Czas na las! 6 miesięcy, 10 miast, 50 biegów na dystansie 5 km, krótsze zawody dla dzieci i młodzieży. To cykl biegów przełajowych pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w wielkim skrócie. Jedenasty ogólnopolski sezon biegów ruszył 30 września w Poznaniu.
Do Bydgoszczy wraca przełajowa piątka

Autor: fot.: Materiały prasowe/ Paweł Zając

Pierwszy bieg w Bydgoszczy zaplanowano na niedzielę, 15 października.

Bieganie dla każdego

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden charakteryzują się stałym, 5-kilometrowym dystansem oraz brakiem limitów: miejsc i czasu na pokonanie trasy. I to właśnie taka formuła sprawia, że biegi te są świetnym sprawdzianem formy zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. 

Cykl Grand Prix CITY TRAIL powstał jako pomysł zorganizowania biegu dla grupy znajomych. Okazało się, że potencjał takiej imprezy jest znacznie większy i na pierwszych zawodach pojawiło się ponad 300 osób! To było w 2010 roku. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że rozbiegaliśmy sporą część Polski, bo na przestrzeni kilkunastu lat, metę naszych zawodów przekroczyło ponad 200 000 osób i wiele z nich właśnie z nami rozpoczynało swoją biegową przygodę.

Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców cyklu, dyrektor CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Biegi CITY TRAIL to nie tylko walka o jak najlepsze rezultaty, ale także okazja do comiesięcznych spotkań z biegowymi znajomymi i budowania wartościowych relacji, a dzięki włączeniu w program imprezy zawodów dla dzieci i młodzieży, również do aktywnego spędzenia czasu z rodziną.  

Pierwsze zawody sezonu 2023/2024 w Bydgoszczy już 15 października (fot. Paweł Zając)

Pierwsze zawody sezonu 2023/2024 w Bydgoszczy już 15 października (fot. Paweł Zając)

Jako marka od lat wspieramy cykl biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, ponieważ wierzymy, że bieganie to najprostszy sposób zadbania o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Regularny jogging poprawia wydolność i kondycję, ale także uczy dyscypliny, wytrwałości i cierpliwości. Osoby, które biegają tworzą wspaniałą społeczność, która się wspiera i motywuje do działania. Bardzo cenimy cykl CITY TRAIL, ponieważ inspiruje do ruchu całe rodziny. A właśnie ruch, w połączeniu z dietą, równowagą emocjonalną, regularnymi badaniami są podstawami zdrowego życia – i do takich działań, my jako marka Nationale-Nederlanden – gorąco zachęcamy.

Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden

Dlaczego przełaje?

Zawody biegowe kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z biegami ulicznymi. Tymczasem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to bieganie w lasach i parkach. Dlaczego? 

Miękka nawierzchnia, która jest zdrowsza dla naszych stawów niż asfalt lub kostka oraz możliwość oderwania się od miejskiego zgiełku to podstawowe zalety biegania w naturalnym terenie. Poza tym idea jesienno-zimowych biegów przełajowych jako przygotowania do startów wiosennych i letnich bardzo do nas przemawia. Od naszych biegaczy wiemy również, że starty w zawodach w miesiącach, kiedy pogoda nie zachęca do outdoorowej aktywności fizycznej, są dużą motywacją do regularnego wstawania z kanapy i treningu.

Piotr Bętkowski, drugi z pomysłodawców i współorganizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Rywalizacja i dobra zabawa

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Trasy zawodów są niezmienne - biegacze będą sprawdzać się na tych samych, 5-kilometrowych pętlach, co pozwoli porównywać czasy. Po zakończeniu sezonu najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni - w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy - CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to 50 biegów na dystansie 5 km. Wszystkie  warszawskie zawody odbędą się w Myslęcinku

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to 50 biegów na dystansie 5 km. Wszystkie warszawskie zawody odbędą się w Myslęcinku

Testy butów marki On

Partnerem Technicznym cyklu CITY TRAIL 2023/2024 jest szwajcarska marka On. Aby biegacze mogli lepiej poznać markę, podczas biegów CITY TRAIL będzie możliwość testowania trailowych modeli butów marki On. Do wyboru będą dwa modele: bardziej dynamiczny i dedykowany na dystanse do 30 km Cloudvista oraz ultra-amortyzowany, przeznaczony na dłuższe dystanse model Cloudultra 2. Każdy uczestnik weekendowych zawodów CITY TRAIL będzie mógł wypożyczyć na czas biegu jeden z wymienionych modeli i sprawdzić go "w akcji". Dodatkowo, na 15 minut przed startem biegu głównego odbędzie się rozgrzewka prowadzona przez ambasadora marki On, który zadba o prawidłowe nastawienie i przygotowanie wszystkich biegaczy do startu.

Biegacze posadzą las

Ważnym elementem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest działalność charytatywna i współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Biegacze po raz kolejny będą sadzić las - wystarczy, że wybiorą pakiet charytatywny podczas zapisów. Dotychczas dzięki biegaczom startujących w CITY TRAIL powstał już blisko hektar lasu!

"Medycy na start!"

Od kilku lat organizatorzy biegów CITY TRAIL zachęcają do udziału w ciekawej akcji. Osoby pełniące zawody medyczne mogą startować w zawodach bezpłatnie - o ile zgodzą się na oznaczenie specjalną opaską na ramię oraz w razie potrzeby zrezygnują z udziału w rywalizacji, aby pomóc innemu uczestnikowi imprezy.

Oczywiście nie jest to podstawa zabezpieczenia medycznego naszych biegów, a jej dodatkowy element. W każdym z miast zapraszamy do udziału w akcji maksymalnie 15 osób, więc w skali całego cyklu to aż 150 biegających medyków. Życzymy im, by mogli spokojnie ukończyć wszystkie biegi, w których wezmą udział i już dzisiaj dziękujemy za chęć pomocy.

Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager Fundacji Krok do Natury

Rejestracja trwa

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany oraz Sklep Biegacza. Lokalnie zawody wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -1°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama