Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

W regionie trwają kontrole autokarów dowożących dzieci do szkół

Policjanci ruchu drogowego kontrolują autobusy dowożące dzieci do szkół. W ramach działań mundurowi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców. Kontrole prowadzone są na terenie całego powiatu świeckiego, a wszystko po to, aby w rozpoczynającym się roku szkolnym droga do szkoły była bezpieczna.
W regionie trwają kontrole autokarów dowożących dzieci do szkół

Autor: KPP Świecie

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z ważniejszych zadań ustawowych postawionych przed Policją. W związku z tym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które już wożą uczniów do szkół na terenie całego powiatu świeckiego. Mundurowi od wczesnych godzin porannych pojawiają się w okolicach placówek oświatowych – tam gdzie najczęściej organizowany jest transport uczniów. Przyglądają się uważnie autobusom. Kontrolują stan techniczny pojazdów – układ kierowniczy, hamulcowy, zużycie bieżnika opon i oświetlenie. 

Warto zaznaczyć, że autobusy przewożące dzieci muszą być oznakowane specjalną tabliczką umieszczaną na szybie pojazdu. Ponadto policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców autobusów i ich czas pracy za kierownicą, a także uprawnienia i licencje wymagane przy przewozie osób.

Ważnym aspektem  działań jest także dokonywanie oceny przystanków i miejsc, w których uczniowie wsiadają i wysiadają z autobusów - czy postój autobusu nie powoduje utrudnienia ruchu i zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników.

Policyjne działania wpisują się w ogólnopolską akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama