Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W regionie trwają kontrole autokarów dowożących dzieci do szkół

Policjanci ruchu drogowego kontrolują autobusy dowożące dzieci do szkół. W ramach działań mundurowi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców. Kontrole prowadzone są na terenie całego powiatu świeckiego, a wszystko po to, aby w rozpoczynającym się roku szkolnym droga do szkoły była bezpieczna.
W regionie trwają kontrole autokarów dowożących dzieci do szkół

Autor zdjęcia: KPP Świecie

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z ważniejszych zadań ustawowych postawionych przed Policją. W związku z tym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które już wożą uczniów do szkół na terenie całego powiatu świeckiego. Mundurowi od wczesnych godzin porannych pojawiają się w okolicach placówek oświatowych – tam gdzie najczęściej organizowany jest transport uczniów. Przyglądają się uważnie autobusom. Kontrolują stan techniczny pojazdów – układ kierowniczy, hamulcowy, zużycie bieżnika opon i oświetlenie. 

Warto zaznaczyć, że autobusy przewożące dzieci muszą być oznakowane specjalną tabliczką umieszczaną na szybie pojazdu. Ponadto policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców autobusów i ich czas pracy za kierownicą, a także uprawnienia i licencje wymagane przy przewozie osób.

Ważnym aspektem  działań jest także dokonywanie oceny przystanków i miejsc, w których uczniowie wsiadają i wysiadają z autobusów - czy postój autobusu nie powoduje utrudnienia ruchu i zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników.

Policyjne działania wpisują się w ogólnopolską akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama