Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Miasto poszukuje operatora Centrum Kreatywności

Ratusz ogłasza konkurs na Operatora Centrum Kreatywności Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście w ramach projektu Forget Heritage. Wybrany podmiot będzie zarządzał lokalem przy ul. Jezuickiej 20-22 i prowadził w nim działania wspierające sektor przemysłów kulturowo-kreatywnych opartych na rzemiośle. Oferty można zgłaszać do 5 października br.
Miasto poszukuje operatora Centrum Kreatywności

Autor zdjęcia: fot. ilustracyjna, pixabay

Celem konkursu jest wyłonienie Operatora Centrum Kreatywności Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście, który będzie zarządzał lokalem przy ul. Jezuickiej 20-22 w Bydgoszczy i prowadził w nim działania z sektora przemysłów kulturowo-kreatywnych, związanych z rzemiosłem oraz wspierających aktywność rzemieślniczo-biznesową w Bydgoszczy. Projekt dotyczy innowacyjnych sposobów zarządzania dziedzictwem kulturowym poprzez wykorzystanie potencjału kreatywnych młodych ludzi w celu aktywizacji opuszczonych budynków w centrum miasta. W latach 2018-2020 przeprowadziliśmy pilotażowe działanie „Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście”, operatorem Centrum Kreatywności było Stowarzyszenie Pracownia z Bydgoszczy. 

W konkursie oferty składać mogą podmioty, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych (np. fundacje, stowarzyszenia). 
Preferowane branże w Centrum: wyrób biżuterii, ceramiki, krawiectwo, szewstwo, dziewiarstwo, introligatorstwo, sitodruk, druk, kaletnictwo, projektowanie mody, tapicerstwo, renowacja mebli i inne wyrobu rzemieślnicze. 
Do zadań operatora będzie należało m.in. stała oferta warsztatów rzemieślniczych dla mieszkańców, współpraca z lokalnymi twórcami, rzemieślnikami, udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, organizacja wydarzeń promujących bydgoskich twórców, promocja miejsca. 

Konkurs ma charakter otwarty i jednoetapowy. Oferty prosimy składać na wzorze do 5 października br. osobiście w Wydziale Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska UMB (ul. Grudziądzka 9-15, budynek C, II piętro, pokój 206) lub pocztą. Złożone oferty oceni komisja konkursowa. Wyniki ogłosimy na stronie internetowej Miasta (www.bydgoszcz.pl) do 11 października br. 
Regulamin i wzór oferty dostępne są  w linku. 

Informacji na temat konkursu udziela Katarzyna Napierała – 52 58 58 373 oraz Mirosław Kowalski – 52 58 59 140. 

Warto wiedzieć: 
Miasto Bydgoszcz w latach 2016 - 2019 realizowało międzynarodowy projekt o akronimie Forget Heritage pn. „Innowacyjne, zrównoważone i replikowalne modele współpracy publiczno-prywatnej w ramach ochrony porzuconych obiektów wartości historycznej poprzez wzmacnianie sektora kulturowego i kreatywnego”, który dotyczył poprawy zarządzania obiektami dziedzictwa kulturowego poprzez ich udostępnienie na rzecz działalności sektora przemysłu kulturowego i kreatywnego. Projekt był realizowany w ramach programu Interreg Europa Środkowa współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

W ramach projektu realizowano działanie pilotażowe pn. Młodzi rzemieślnicy na Starym mieście polegające na utworzeniu Centrum Kreatywności „Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście” przy ul. Jezuickiej 20-22. Operatorem Centrum było Stowarzyszenie Pracownia wyłonione w konkursie ofert. Celem pilotażu było m.in. przetestowanie współpracy  publiczno-prywatnej i zapisów Podręcznika Zarządzania, będącego jednym z rezultatów projektu. Następne dwa konkursy w tym przedmiocie nie doprowadziły do podpisania umowy z Operatorem. 
WIĘCEJ.
W konkursie na „Operatora Centrum Kreatywności Młodzi rzemieślnicy na Starym Mieście”  wnioskodawcy proszeni są o przygotowanie oferty, która stanowi program merytoryczny działania. Obowiązkiem Operatora będzie zarządzanie lokalem do dnia 31 grudnia 2026 r. pod warunkiem kontynuacji założeń projektu Forget Heritage, czyli prowadzeniem działań związanych z branżą przemysłów kulturowo-kreatywnych, celem pobudzenia aktywności i potencjału tego sektora 
w Bydgoszczy. 

 WIĘCEJ. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama