Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wrzesień w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Przerwa sezonowa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy dobiega końca, a wrześniowy repertuar jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Kasa biletowa w budynku Teatru zostanie otwarta w środę 30 sierpnia.
Wrzesień w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Autor zdjęcia: fot.: Natalia Kabanow

Teatr Polski wyrusza do Sopotu

W nowym sezonie bydgoski Teatr zaprosi widzów na trzy spektakle, jednak zanim przywita nas wrzesień „Stella Walsh. Najszybsza osoba świata” w reż. Jana Jelińskiego  pod koniec sierpnia zawita do Sopotu na unikalny przegląd teatru dokumentalnego Sopot Non-Fiction. Sopocki festiwal skupia się na projektach teatralnych opartych na reportażach, wywiadach, artykułach prasowych oraz innych materiałach dokumentalnych. Choć bydgoska produkcja tworzy biograficzną fikcję na temat Stelli Walsh opartą na improwizacji zespołu aktorskiego, bazą dla scenariusza była biografia  "Forgotten legacy of Stella Walsh: The Greatest female athlete" autorstwa Sheldon Anders, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w ideę Sopot Non-Fiction. Spektakl „Stella Walsh. Najszybsza osoba świata” eksploruje doświadczenie dyskryminacji osoby interpłciowej. Spektakl odbędzie się 29 sierpnia (wtorek) o godz. 19: 00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

Wrześniowe propozycje 

Wrześniowy repertuar zaangażuje najmłodszych widzów Teatru, przedstawiając im teatralne wersje dwóch kultowych bajek. W repertuarze znajduje się "Czerwony Kapturek" w reż. Wojciecha Farugi. Na muzyczną wersję historii o dziewczynce, babci i wilku zapraszamy dzieci wraz z rodzicami 16 września (sobota) o godz. 17:00 oraz 17 września (niedziela) o godz. 11:00 na Małą Scenę TPB

Tydzień później- 23 września (sobota) o godz. 16:00 a także 24 września o godz. 11:00 Teatr Polski zaprosi najmłodszych widzów wraz z rodzicami na  „Pchła Szachrajka” w reż. Łukasza Gajdzisa. Spektakl wykorzystując wszystkim dobrze znany tekst Jana Brzechwy, przenosi widzów bajkowy świat, który zaangażuje nie tylko tych najmłodszych gości Teatru, ale także dorosłych. 

 

 

Popremierowy powrót

We wrześniu swój popremierowy powrót zrobi „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego. Mimo że swój tytuł spektakl dzieli wraz ze słynnym serialem na podstawie powieści Colleen Mccullough z Richardem Chamberlainem w roli głównej, łączy je jedynie tematyka, czyli: miłość w kościele. Przedstawienie, którego scenariusz powstał na podstawie wyznań osób duchownych, przygląda się temu, jak miłość pojmowana jest przez kościół katolicki, którego nauka w znacznym stopniu wpływa na to, jak w życiu codziennym pojmowane są takie aspekty, jak relacje, seksualność a przede wszystkim miłość. Bydgoska produkcja planowana jest na 29 września (piątek), 30 września (sobota) o godz. 19: 00, a także 1 października (niedziela) o godz. 18:00.

Bilety na wrześniowe pokazy spektakli TPB można nabyć online. Kasa biletowa TPB zostanie ponownie otwarta 30 sierpnia. Będzie czynna od środy do piątku w godz. 14:00-18:00 oraz godzinę przed spektaklami. 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy ([email protected]; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama