Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki w Bydgoszczy. Organizatorzy zapraszają wydawców i czytelników

Od 14 do 15 października bieżącego roku na terenie campusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbywać się będzie 3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki. Do Bydgoszczy przyjedzie wielu znanych autorów, spodziewać się też można licznej rzeszy czytelników z całego regionu.
  • Źródło: PAP MediaRoom/ Fundacja Będziem Polakami
3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki w Bydgoszczy. Organizatorzy zapraszają wydawców i czytelników
Fundacja Będziem Polakami (1)

W tym roku Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki odbywać się będzie w Bydgoszczy. Poprzednie dwie edycje odbywały się w podbydgoskim Osielsku. W zgodnej opinii organizatorów, czytelników i wydawców królowała tam bardzo fajna atmosfera. Jednakże dla wielu osób z województwa lokalizacja była kłopotliwa komunikacyjnie. Stąd decyzja o przenosinach do Bydgoszczy.

„W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 40 wydawnictw, głównie z naszego województwa, ale również z innych rejonów Polski. Dodatkowo obecnością zaszczyciło nas aż 20 autorów książek. W tym roku oczywiście liczymy na więcej wydawnictw, jak i większe grono autorów. Na miesiąc przed końcem zapisów już wiemy, że ten zamysł uda się nam zrealizować, gdyż zgłosiło się ponad 50 wystawców. Teraz wszystko już tylko w gestii czytelników, którzy mam nadzieję licznie nas odwiedzą” - mówi Krzysztof Drozdowski, pomysłodawca Festiwalu Książki.

W trakcie dwóch dni Festiwalu Książki odbywać się będą również premiery książek. Jedną z nich zaprezentuje Dominica Caddick, na co dzień mieszkająca w Anglii. Pomysł na książkę pt. „Gajowy” powstał w trakcie poprzedniej edycji Festiwalu Książki.

„W tym roku w trakcie paneli dyskusyjnych chcemy poruszyć wiele ważnych tematów dotyczących polskiego świata literackiego. Dyskutować więc będziemy na temat ochrony praw autorskich, >>modnych<< i opłacalnych metod druku, o tym jak wygląda obecnie rynek książki, czy jak możemy wspierać małe lokalne księgarnie” - dodaje Drozdowski.

W trakcie Festiwalu Książki swoje stanowiska będą również miały osoby produkujące samodzielnie literackie „gadżety”, takie jak m.in. zakładki do książek, będzie też stoisko z przedmiotami umownie nazwanymi „militarnymi”.

Zapisy na Festiwal cały czas trwają, chętni wydawcy nadal mogą zgłaszać swoje wydawnictwa do uczestnictwa w wydarzeniu. Wszyscy, dzięki dofinansowaniu wydarzenia ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa, mają zagwarantowane stoisko wydawnicze oraz nocleg w hotelu bez jakichkolwiek opłat.

Organizatorami Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki są Fundacja Będziem Polakami oraz Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego. Partnerem strategicznym Festiwalu Książki jest Wyższa Szkoła Gospodarki. Portale: Metropolia Bydgoska, Nasza Polska, Dziedzictwo Regionu oraz miesięcznik „Odkrywca” i BookRadio.pl objęły Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki patronatem medialnym.

Szczegółowe informacje: www.festiwal-ksiazki.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama