Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:36
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

"Szminką po mapie". Weź udział w grze miejskiej na podstawie książki Małgorzaty Grosman

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zachęca bydgoszczan do udziału w wyjątkowej grze miejskiej nawiązującej tematycznie do książki "Wybiórczy plan miasta Bydgoszczy".
"Szminką po mapie". Weź udział w grze miejskiej na podstawie książki Małgorzaty Grosman

Autor: fot.: KPCK

Start sprzed kamienicy przy ulicy Zamoyskiego 8 (grupy startują od godz. 11:00, we wiadomości zwrotnej dowiesz się o którego godzinie startuje Twoja grupa). Dlaczego właśnie z tego miejsca? Dlatego, że tam mieszkała matka Poli Negri, wielkiej gwiazdy kina lat międzywojennych. Na trasie znajdzie się osiem punktów, z początkowym włącznie, a na każdym z nich pytania, zagadki, zadania... Na pierwszym otrzymacie Państwo pakiet startowy, na każdym kolejnym – wskazówki jak dotrzeć do następnego stanowiska i jakie zadania wykonać po drodze. Na ostatnim punkcie na uczestników czekać będą niespodzianki. Przejście trasy zajmuje około dwóch godzin (na luzie). Podsumowanie gry od godz. 14.30.

Można by uznać że – my, kobiety – przechodzimy przez życie lekkim krokiem, skoro niemal nie zostawiamy po sobie śladów. Tylko kilka zdjęć, coś z biżuterii, nie zużyte kosmetyki… Żadnych dokonań, sukcesów, zwycięstw godnych zapamiętania i zapisania? Brak wierszy, nut, obrazów, nagród Nobla, medali olimpijskich? Niewiele powodów, by ktoś zechciał nas zachować w pamięci własną ulicą, skwerem, rondem, placem, mostem, tablicą, pomnikiem, muralem? A może jednak jest inaczej? 
Odpowiedź na te pytania ułatwić mogą plany naszych miast – w Bydgoszczy także „Wybiórczy plan miasta Bydgoszczy”.   

 

Dzięki niemu Bydgoszcz znalazła się w awangardzie, bo koncentruje się on na kobietach i różnych sposobach ich upamiętniania w przestrzeni miasta. Wiemy z niego, że na przeszło 1500 ulic, 26 rond, 27 skwerów w mieście tylko 31 ma kobiety za patronki. Podobnie sytuacja ma się w całej Europie. W wielu europejskich miastach szuka się więc innych sposobów upamiętniania kobiet. Dokładnie tak, jak w Bydgoszczy. Uczestnicy gry przekonają się o tym, rozwiązując zagadki Haliny Stabrowskiej, Łuczniczki, bogiń Afrodyty, Eris, Hery i Ateny, placu Praw Kobiet, Trzech Gracji…Przy organizacji gry współpracuje kilka instytucji i wielu pasjonatów. Naszym celem jest dobra zabawa, okraszona odrobiną wiedzy. Szminką można przecież namalować cuda…

 

Szczegóły na www.kpck.pl. dodatkowe informacje: Pracownia Literatury Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, tel. 52 585 15 02 wew. 112.

 

7 sierpnia 2023 (poniedziałek) godz. 11:00
"Szminką po mapie" – gra miejska na podstawie książki Małgorzaty Grosman "Wybiórczy plan miasta Bydgoszczy".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama