Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szkoła na Bartodziejach przejdzie zieloną rewolucję

Wkrótce teren wokół Szkoły Podstawowej przy ulicy Żmudzkiej zostanie wzbogacony o liczne nowe krzewy, byliny oraz ozdobne trawniki. Dodatkowo w ramach realizacji tego zadania przy placówce powstanie także nowy plac do gier zespołowych oraz mały amfiteatr. Warto zaznaczyć, że przedsięwzięcie to wybrali sami mieszkańcy w ramach głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
Szkoła na Bartodziejach przejdzie zieloną rewolucję

Źródło: fot. UMB

Teren otaczający Szkołę Podstawową nr 14 na Bartodziejach czeka w najbliższym czasie wiele zmian. Zostanie on podzielony na trzy osobne strefy, które z kolei zostaną otoczone dodatkową zielenią.
Projekt zakłada wytyczenie następujących stref:

  • Sportowej – mieszczącej się w północno-zachodniej części projektowanej przestrzeni. Będzie ona posiadała boisko do gry w korfball i streetball. W celu zwiększenia bezpieczeństwa przebywających w okolicy dzieci zaprojektowano tzw. piłkochwyt wzdłuż północno-zachodniej części boiska. Dodatkowo, oprócz miejsca do grania w gry zespołowe, wytyczone zostały także miejsca do gry w szachy - zarówno w formie stolików jak i specjalnie wyznaczonego miejsca z nawierzchni.
  • Edukacyjnej – zlokalizowanej w północno-wschodniej części projektowanej przestrzeni. Reprezentacyjnym jej elementem będzie mały amfiteatr wykonany z bloczków betonowych z drewnianymi siedziskami na dwóch poziomach. W jego centralnej części umiejscowiony zostanie kolejny zielony element - donice z roślinami.
  • Wypoczynkowej – zlokalizowanej na miejscach wcześniej już istniejących trawników, w południowych częściach projektowanej przestrzeni. Główną ideą jest wprowadzenie roślinności, która sprawdzi się na terenie szkoły, nie wymagającą wielu zabiegów pielęgnacyjnych oraz odporną na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zasadzenie w tym miejscu traw ozdobnych wprowadzi lekkość, a rośliny kwitnące urozmaicą i poprawią samopoczucie użytkowników. Rośliny zostały starannie dobrane, aby całość założenia w przeciągu roku dynamicznie się zmieniała, w tym również w trakcie zimy. Projekt przewiduje także zaadaptowanie wszystkich istniejących drzew na terenie boiska szkolnego, w tym m.in. znanej przez wszystkich uczniów i rodziców charakterystycznej lipy. Dosadzony zostanie też nowy klon pospolity. Poza tym zaplanowano wymianę ławek i śmietników na nowe.

Obecnie trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Po podpisaniu umowy zajmą około 4 miesięcy. Do realizacji wybrali ją mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej w oparciu o ten program przy szkole powstały także m.in czterotorowa bieżnia dla biegaczy oraz bieżnia do skoków w dal.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: -17°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: StasiakTreść komentarza: Myślę , że należy zacząć od tego , aby każdy pies był czipowany , miał książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami. Sterylizacja też pomoże aby nie było niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt. Dlaczego w innych krajach to działa ? Czy u nas nic się nie da zrobić ? Chcesz Psa , bądź za niego odpowiedzialny .Data dodania komentarza: 24.01.2026, 17:28Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionieAutor komentarza: JanTreść komentarza: A co pan wojewoda robi w sprawie DPS tam też są przekręty na dużą kasę nikt z tym nic nie robi bo ja nie jestem Doda a po za tym zwierzęta mają większe prawa jak niepelnosprawniData dodania komentarza: 24.01.2026, 11:16Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama