Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Włącz się i Ty

Zakończył się dwumiesięczny trening przygotowujący do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W czwartek, 1 czerwca rozpocznie się rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W tym roku w konkurencji oprócz miast, których startuje aż 62, pojawią się także gminy i wystartuje ich 90.
Rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Włącz się i Ty

Źródło: fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przez poprzednie dwa miesiące trwał trening. Udział w nim wzięło ponad 18500 użytkowników, którzy wykonali 220 tysięcy jednostek treningowych pokonując w ten sposób blisko 4,2 miliona kilometrów. Warto podkreślić, że jak co roku zabawa wykracza poza granice naszego kraju i już w trakcie samego treningu odnotowaliśmy użytkowników kręcących w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Francji czy Hiszpanii.
3 najlepsze samorządy w treningu:
Najlepsze Miasta:

  1. Metropolia Bydgoszcz 638954 km
  2. Zielona Góra 348127 km
  3. Biała Podlaska 243581 km

Wśród gmin natomiast najlepsze: Otyń – 107235km; Grójce – 100368 km; Reszta Świata – 89569km; Łysomice – 45458 km

Rowerowa Stolica Polski to okazja, aby w duchu rywalizacji, zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny. (fot. UMB)

-Już po raz piąty zapraszam wszystkich – małych i dużych do wsiadania na rowery. To nie tylko tańsza i zdrowsza forma poruszania się po miastach i gminach, ale także świetny sposób spędzania czasu wolnego. W Bydgoszczy stawiamy na rowery i drogi rowerowe. Mamy ich w mieście już 124 kilometry, kolejne są w budowie. Co ważne – nasze drogi rowerowe są połączone ze ścieżkami na terenach gmin ościennych. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski ma charakter symboliczny, jednak w każdym z nas drzemie duch rywalizacji. Włączcie bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybierzcie swoją drużynę i kręćcie kilometry dla siebie i swoich miast – mówił podczas briefingu prezydent Rafał Bruski.

- Zapraszam na przejazdy w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Ruszamy zawsze z dziedzińca ratusza. Zachęcamy też wszystkich, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy rowerem do włączania aplikacji. Jako Zespół ds. polityki rowerowej możemy potem zebrane dane o codziennych przejazdach po mieście poddać analizom i zobaczyć, jak ten ruch się rozkłada. Te informacje mają duże znaczenia dla planowania infrastruktury rowerowej na terenie miasta – mówił radny Wojciech Bulanda, zapalony rowerzysta, członek Zespołu ds. polityki rowerowej miasta.

Jak wziąć udział w zabawie? To dziecinnie proste!

Pobierz bezpłatną Aplikację Aktywne Miasta

Żeby wziąć udział w Rowerowej Stolicy Polski i dołożyć swoją cegiełkę do wyniku swojego miasta/gminy wystarczy rower i smartfon. Zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski ” wystarczy, by kręcić kilometry. W kolejnym kroku wybieramy miasto lub gminę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry – do wyboru są 62 miast, które przystąpiły do tegorocznej rywalizacji i 87 gmin. Znajdź swoich znajomych i razem weźcie udział w rywalizacji!
Zapisy na rajdy rowerowe tutaj: https://www.aktywna.bydgoszcz.pl/news/720/rajdyrowerowezaktywnbydgoszczzapiszsi

Dla najwytrwalszych - nagrody!

Dla najlepszych uczestników zarówno w rywalizacji miejskiej, jak i gminnej w kategorii open miasto przygotowało vouchery na zakupy w sklepie internetowym centrumrowerowe.pl o wartości 1000zł, 750zł i 500zł. Dodatkowo najlepsi otrzymają zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety Aktywne Miasta. Nowością w tym roku jest nagrodzenie również najlepszych 3 rowerzystek i rowerzystów we wszystkich kategoriach wiekowych - voucherami do sklepu centrumrowerowe.pl 150zł, 100zł i 50zł.
Każdy samorząd uczestniczący w RSP jest zobowiązany nagrodzić swoich najlepszych 3 rowerzystów i 3 rowerzystki.
Wzorem lat ubiegłych na najlepszych miast i gmin przygotowaliśmy pamiątkowe puchary RSP oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama