Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

O ekologii, ogrodnictwie i jedzeniu w Minikowie

W najbliższy weekend w Minikowie już po raz kolejny odbędą się targi turystyczno-ogrodnicze pn.: „Lato na wsi”. Mieszkańcy regionu będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą ogrodniczą, żywnościową i agroturystyczną.
 O ekologii, ogrodnictwie i jedzeniu w Minikowie

Autor: KB archiwum

Jak informuje Urząd Marszałkowski w programie tego sobotnio-niedzielnego wydarzenia między innymi największa w województwie wystawa ogrodnicza, na której będzie można kupić, prosto od producenta, rośliny i sadzonki, nasiona i cebulki roślin ozdobnych, obejrzeć pokazy pracy kosiarek oraz wystawę psów ras pierwotnych.

Nie zabraknie także ciekawych rywalizacji, takich jak zawody strażackie i konne. Uczestnicy targów będą mogli poznać zwycięzców konkursu na najpiękniejsze stoisko ogrodnicze targów i konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”.

W niedzielę (14 maja) odbędzie się regionalny etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” na najlepszy produkt żywnościowy oraz na najlepszą potrawę regionalną. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach żywnościowych, a także przygotowanie wytwórców lokalnych specjałów do zdobywania unijnych certyfikatów. W konkursie wezmą udział firmy gastronomiczne, właściciele gospodarstw agroturystycznych i członkinie kół gospodyń wiejskich oraz wytwórcy produktów regionalnych z całego województwa.

Zaplanowano także konkursy dla publiczności - „Ekologia i ochrona środowiska” oraz „Poznaję produkt ekologiczny”. Dla laureatów wszystkich konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Targi „Lato na wsi” rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. W punkcie informacyjno-edukacyjnym prowadzone będą: pomiary ciśnienia tętniczego krwi, pokazy udzielania pierwszej pomocy, promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka onkologiczna.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora targów „Lato na Wsi” tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama