Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Otwarto nowy obiekt bydgoskiego UKW. Będzie nim Centrum Pomocy Psychologicznej

23 maja oficjalnie otwarto Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Będzie to miejsce prowadzenia badań, pogłębiania wiedzy studentów, a także pomocy dla przedsiębiorców, którzy coraz częściej zmierzają się z problemem spadku psychicznej formy pracowników po okresie pandemicznym.
Otwarto nowy obiekt bydgoskiego UKW. Będzie nim Centrum Pomocy Psychologicznej

Źródło: fot. UKW

Jak informuje UKW, głównym celem Centrum jest realizowanie projektów dla otoczenia społeczno-gospodarczego. – Z badań realizowanych w Centrum będą mogli korzystać wszyscy przedsiębiorcy, których zdaniem szeroko pojęta pomoc psychologiczna będzie mogła zwiększyć ich ofertę i konkurencyjność – wyjaśnia Dyrektor Centrum, dr Alicja Malina, prof. uczelni. – Przedsiębiorcy często zgłaszają się do nas z problemem spadku motywacji wśród pracowników, związanych z COViD-19 i sytuacją pocovidową. Zachęcamy do wypracowania z nami takich schematów postępowania, przy użyciu zaawansowanej aparatury, aby pracownik czuł się komfortowo przy wykonywaniu swoich badań – dodaje prof. Malina.

Cała inwestycja - powstanie nowego obiektu wraz z wyposażeniem - kosztowała 17,5 mln zł. (fot. UKW)

Koszt budowy samego obiektu wyniósł 12,7 mln zł. Realizacja tej inwestycji została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie ok. 12 mln zł. Pozostała kwota pochodzi ze środków własnych UKW. 

Budynek przylegający do siedziby Wydziału Psychologii został już ukończony w 2020 roku, ale pandemia wydłużyła prace administracyjne związane z zakupem wyposażenia i Centrum w praktyce rozpoczęło działania w tym roku. Trzykondygnacyjny budynek jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Bydgoszczy. - czytamy na stronie uczelni.

Za realizację tych badań i projektów będą odpowiedzialni naukowcy Wydziału Psychologii. (fot. UKW)

 

Centrum może realizować m.in. badania psychofizjologiczne i psychofizyczne takie jak okulografia, neuroobrazowanie, badania psychotechniczne kierowców oraz badania gerontopsychologiczne, badania nad snem, nad dzieckiem i rodziną. 

- Wydział pozyskał nową strukturę: lokalową i badawczą, w tym unikalną aparaturę diagnostyczną i terapeutyczną. Inwestycja ta tworzy bazę uprawiania nowoczesnej psychologii, łącząc badania podstawowe z praktyką społeczną – powiedział podczas otwarcia Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Janusz Trempała.

 

Otwarcie Centrum wieńczy etap rozruchu jednostki i jest sygnałem do współpracy dla otoczenia biznesowego. Jednostka stanowi też wzmocnienie możliwości naukowo-badawczych samego Wydziału. (fot. UKW)

- To wydarzenie ma trzy aspekty. Z jednej strony jest to aspekt ludzki, bo to miejsce ma służyć ludziom. Po drugie, Centrum ma służyć Wydziałowi i Uniwersytetowi. Po trzecie, jest to też wymiar społeczny, bo ma służyć wszelkim instytucjom społecznym i przedsiębiorstwom, które chciałyby skorzystać z pomocy. Podsuwamy pewne rozwiązania naukowe – mówił podczas otwarcia Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny.  

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama