Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Energia płynie ze słońca

Bydgoscy ratownicy medyczni zaatakowani bronią palną przez pacjenta

21 maja doszło do wysoce karygodnego ataku na ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Medycy podczas wykonywania swojej pracy zostali sterroryzowani przez pacjenta krótką bronią palną.
Bydgoscy ratownicy medyczni zaatakowani bronią palną przez pacjenta
Źródło: fot. ilustracyjna (pixabay)

Bydgoscy ratownicy medyczni podczas wizyty w jednym z bydgoskich mieszkań zmierzyli się mrożącym krew w żyłach zachowaniem pacjenta. Mężczyzna podczas prowadzonych przez medyków działań wyciągnął z szuflady pistolet i bezpośrednio wycelował w klatkę piersiową jednego z nich

Na szczęście pozostałym ratownikom udało się obezwładnić agresora. Chwile później na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji. Nikt z personelu medycznego nie doświadczył uszczerbku na zdrowiu fizycznym. Mimo to, była to sytuacja niezwykle niebezpieczna. 

To niestety nie pierwsza taka sytuacja w Bydgoszczy. Na przełomie kilkunastu lat kilka razy zdarzyło się, że do medyków celowano z broni palnej, gazowej czy pneumatycznej ASG.  Grożono i atakowano również ostrymi narzędziami np. nożem.
W tej sytuacji broń okazała się bronią gazową. Dla nas jednak nie ma to zupełnie znaczenia, czy jest to prawdziwa broń, czy atrapa. W danej sytuacji, często dynamicznej i zaskakującej, nigdy nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić i ocenić. - czytamy na fanpage'u Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

W ostatnich 2 miesiącach na bazie porozumienia z KWP w Bydgoszczy przeprowadzone zostało 5 edycji 2-dniowych szkoleń z zakresu „Postępowania w sytuacjach niebezpiecznych w praktyce ZRM. Pacjent agresywny”. Przeszkolonych było 100 medyków  – ratowników medycznych, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz lekarzy. Program obejmował zajęcia z instruktorami Policji – negocjator, psycholog, instruktor samoobrony i strzelania, funkcjonariusz laboratorium kryminalistycznego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Andrew 25.05.2023 08:53
Po prostu brak słów...

bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaCoś na ząb!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama