Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoscy ratownicy medyczni zaatakowani bronią palną przez pacjenta

21 maja doszło do wysoce karygodnego ataku na ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Medycy podczas wykonywania swojej pracy zostali sterroryzowani przez pacjenta krótką bronią palną.
Bydgoscy ratownicy medyczni zaatakowani bronią palną przez pacjenta

Źródło: fot. ilustracyjna (pixabay)

Bydgoscy ratownicy medyczni podczas wizyty w jednym z bydgoskich mieszkań zmierzyli się mrożącym krew w żyłach zachowaniem pacjenta. Mężczyzna podczas prowadzonych przez medyków działań wyciągnął z szuflady pistolet i bezpośrednio wycelował w klatkę piersiową jednego z nich

Na szczęście pozostałym ratownikom udało się obezwładnić agresora. Chwile później na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji. Nikt z personelu medycznego nie doświadczył uszczerbku na zdrowiu fizycznym. Mimo to, była to sytuacja niezwykle niebezpieczna. 

To niestety nie pierwsza taka sytuacja w Bydgoszczy. Na przełomie kilkunastu lat kilka razy zdarzyło się, że do medyków celowano z broni palnej, gazowej czy pneumatycznej ASG.  Grożono i atakowano również ostrymi narzędziami np. nożem.
W tej sytuacji broń okazała się bronią gazową. Dla nas jednak nie ma to zupełnie znaczenia, czy jest to prawdziwa broń, czy atrapa. W danej sytuacji, często dynamicznej i zaskakującej, nigdy nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić i ocenić. - czytamy na fanpage'u Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

W ostatnich 2 miesiącach na bazie porozumienia z KWP w Bydgoszczy przeprowadzone zostało 5 edycji 2-dniowych szkoleń z zakresu „Postępowania w sytuacjach niebezpiecznych w praktyce ZRM. Pacjent agresywny”. Przeszkolonych było 100 medyków  – ratowników medycznych, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz lekarzy. Program obejmował zajęcia z instruktorami Policji – negocjator, psycholog, instruktor samoobrony i strzelania, funkcjonariusz laboratorium kryminalistycznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Andrew 25.05.2023 08:53
Po prostu brak słów...

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama