Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Bydgoszczanin zdobył dwa złote medale podczas Pucharu Świata w Jiu Jitsu

W ostatni weekend kwietnia Mennen Arena w Morristown była świadkiem walk o Puchar Świata w Brazylijskim Jiu Jitsu. W zawodach wzięło udział niemal 2200 zawodników, w tym reprezentant AZS WSG Bydgoszcz - Artur Pujszo, który wrócił zza oceanu z dwoma złotymi medalami.
Bydgoszczanin zdobył dwa złote medale podczas Pucharu Świata w Jiu Jitsu
Artur Pujszo - złoty medalista Pucharu Świata w Jiu Jitsu

Źródło: fot. Ryszard Pujszo

Zawody zostały zorganizowane przez prestiżową amerykańską Federację North American Grappling Association (NAGA), zrzeszającą ponad 700 tysięcy zawodników z całego świata. Na matach naprzeciwko siebie stanęło blisko 2200 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch formułach - pierwsza z nich, nazywana formułą Gi, polegała na walce w tradycyjnym stroju (kimonie) - z kolei druga - jak można się łatwo domyślić - nie przewidywała założenia charakterystycznego stroju.

W pierwszym dniu zawodów szczególnie dobrze radził sobie bydgoszczanin Artur Pujszo, który dzięki swojej fenomenalnej formie zdobył aż dwa złote medale. Zawodnik AZS Wyższej Szkoły Gospodarki zwyciężył w kategorii wagi ciężkiej powyżej 115 kg walcząc bez kimona, oraz w najbardziej prestiżowej kategorii "Absolute" (Wszechwag) - walcząc tym razem w formule No Gi (bez kimona).

Walka w dwu formułach jest niesłychanie wyczerpująca, gdyż raz mamy uchwyt za kimono, a drugim razem chwyt w stylu zapaśniczym, który jest dużo trudniejszy do przeprowadzanie. Należy więc szybko zmieniać styl walki. Zresztą nasz zawodnik rozegrał łącznie 7 pojedynków, czyli ponad 40 minut czystej walki - to mówi samo za siebie. Odporność psychiczna i kondycja - "tylko tyle" jest potrzebne w tym sporcie. Cieszy mnie również nasza współpraca z prestiżową nowojorską szkołą  sportów walki"Szulinski Martial Arts Academy", która przynosi widoczne i pozytywne efekty, czego najlepszym dowodem jest wywalczone przez Artura podwójne złoto. - komentuje dwudniowe zmagania trener Ryszard Pujszo.

Redakcja również gratuluje podwójnego zwycięstwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wila 12.05.2023 15:31
Czekamy na wspólny trening!

Mazi 10.05.2023 17:42
A kiedy Sambo??

adel 09.05.2023 19:45
a kiedy w XYZ?? Czekamy na treningi z Mistrzem

KELIA 09.05.2023 06:48
trochę przypakowany, ale do przodu.

Zizi 08.05.2023 15:01
Góra WSG

Kamil 08.05.2023 12:48
Bydgoszcz w NY!!

ff 08.05.2023 12:11
nasi z WSG górą

My 08.05.2023 11:47
Gratulacje !

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama