Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tylko 100 dni pozostało do 29. Pol'and'Rock Festivalu! Kogo zobaczymy na scenie?

Już 3 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja Pol'and'Rock Festival. Podczas tego muzycznego święta zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i świata rozłożonych po dwóch scenach. Wśród tegorocznych gwiazd festiwalu znajdują się m.in. Apollo 440, Bullet for My Valentine, Spin Doctors i Brodka. Co jeszcze możemy powiedzieć o tym wielkim przedsięwzięciu organizowanym co roku przez Fundację WOŚP?
Tylko 100 dni pozostało do 29. Pol'and'Rock Festivalu! Kogo zobaczymy na scenie?

Źródło: fot. Stanisław Wadas/Pol'and'Rock Festival 2022

Lokalizacja pozostaje bez zmian
Drugi rok z rzędu festiwal będzie miał miejsce na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno. Zarazem będzie to trzecia edycja pod rząd, gdy Najpiękniejszy Festiwal Świata odbywa się w województwie zachodniopomorskim. Główną atrakcją wydarzenia oczywiście będzie masa koncertów, a także przeróżne ciekawe aktywności związane ze strefą Akademii Sztuk Przepięknych. Na teren festiwalu wejść będzie można od wtorku 1 sierpnia, a pierwsze atrakcje rozpoczną się kolejnego dnia. Oficjalnie rozpoczęcia 29. Pol'and'Rock Festival odbędzie się tradycyjnie w czwartek 3 lipca, o godzinie 15:00 na Dużej Scenie.

Line-up 29. Pol’and’Rock Festival - wiadomo coraz więcej!
Dotychczas ogłoszono 24 wykonawców, spośród których na dużej scenie zagrają takie gwiazdy muzyki rozrywkowej jak: Apollo 440, metalowy Bullet for My Valentine, Spin Doctors, czy nagrodzona ostatnio Fryderykami Brodka. Na scenach najpiękniejszego festiwalu świata pojawią się także m.in. Biohazard, Lady Pank, Zalewski, Carpenter Brut i Napalm Death.

Wszystkich występujących w tym roku artystów możesz sprawdzić TUTAJ.

Zeszłoroczny koncert zespołu Jinjer podczas Pol'and'Rock Festival fot. Paweł Krupek Krupka

Akademia Sztuk Przepięknych
To tutaj bije drugie serce festiwalu, czyli spotkania z ciekawymi, nietuzinkowymi i wartymi poznania osobistościami, które nie prezentują programu muzycznego, lecz docierają do odbiorców w inny, ale równie interesujący sposób. Na najbliższej edycji Pol'and'Rock Festival swój udział na ASP zadeklarował już m.in. Borys Szyc - polski aktor znany z występów w takich produkacj jak "Vinci", "wojna polsko-ruska" czy "Kryptonim Polska". Z kolei wieczorem 2 sierpnia, w specjalnym namiocie, festiwalową społeczność rozbawi kabaret Paranienormalni.

Zeszłoroczne warsztaty ASP fot. Małgorzata Telega

Trzeci filar Pol'and'Rock - organizacje pozarządowe!
Jak czytamy na stronie festiwalu Fundacja WOŚP po raz kolejny zaprasza organizacje pozarządowe do współtworzenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Do 28 maja przyjmowane są zgłoszenia do strefy NGO.
Projekty przedstawiane na ASP poruszają tematykę związaną z różnymi dziedzinami życia - od zdrowia i walki z uzależnieniami, przez ekologię, kulturę i sport, po prawa człowieka i edukację globalną. To wiedza, ale też bardzo konkretne nowe umiejętności i doświadczenia - na Pol'and'Rock Festival swoich sił spróbować można np. malując, rzeźbiąc, lepiąc z gliny czy grając na instrumentach. Rok temu w wydarzenie włączyło się 65 organizacji, które ​dla festiwalowiczów przygotowały łącznie 732 aktywności.

Festiwal, jak co roku, stanowi podziękowanie za zimowy Finał WOŚP. Z tego powodu na Pol'and'Rock Festival nie ma biletów, a wstęp jest darmowy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama