Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Międzynarodowy festiwal najlepszych animacji ponownie w Bydgoszczy

W dniach 16-22 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się 12. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE. Obecnie trwają tzw. Do-grywki, które polegają na wyłonieniu ostatnich produkcji zasługujących na finał.
Międzynarodowy festiwal najlepszych animacji ponownie w Bydgoszczy

Źródło: UMB

Festiwal filmowy ANIMOCJE skupia się na przedstawieniu szerokiemu gronu publiczności ambitnych i poszukujących swojego wyrazu artystycznego najlepszych produkcji kina animowanego.

- Najważniejszy jest dla nas Widz. To jemu chcemy przybliżać najciekawszych twórców i filmy oraz pokazywać nieograniczone możliwości animacji. Widzom ANIMOCJI dajmy też szansę praktycznego poznania tej dziedziny sztuki, poprzez rozbudowaną sekcję edukacyjno-warsztatową.  Mamy też swoje priorytety programowe. W kinie animowanym poszukujemy odważnych, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w animacji oraz nieszablonowego wykorzystywania tradycyjnych technik – mówi Weronika Płaczek, twórczyni ANIMOCJI.

Najważniejszą cechą ANIMOCJI jest szeroki wachlarz prezentowanych produkcji. Z powodu swojej międzynarodowości widzowie mogą zapoznać się nie tylko z dziełami naszych lokalnych twórców, ale obcują z kulturą całego świata. Również tematyka przedstawianych dzieł nie jest ograniczana żadnymi kryteriami, a obok pełnometrażowych filmów prezentowane są również projekcje krótkiego metrażu. Z tych powodów podczas ANIMOCJI każdy może znaleźć coś dla siebie i odkryć animację w nieznanych dotąd kontekstach.

- Zwracamy też uwagę na powiązania animacji z innymi sztukami – muzyką, grami komputerowymi, sztukami wizualnymi i aktorstwem… Od 2014 roku nasz Festiwal przyznaje – jako jedyny w Polsce – Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, która trafia do Mistrzyń i Mistrzów dubbingu w filmach animowanych – dodaje Płaczek. 

Wizyta na ANIMOCJACH to wielkie przeżycie i artystyczna uczta ale też okazja do poznania ciekawych ludzi i spędzenia czasu w przyjacielskiej atmosferze.  Z tego powodu wzięcie udziału w Festiwalu, to prawdziwy obowiązek dla każdego fana kina animowanego. Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek. 

Pełen program Festiwalu dostępny jest TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama