Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cała gama wielkanocnych atrakcji od Myślęcinka

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy zaprasza wszystkich mieszków naszej metropolii na świąteczne spacery po ogrodzie zoologicznym i botanicznym. Na ich terenie przygotowano atrakcje wielkanocne dla całych rodzin.
Cała gama wielkanocnych atrakcji od Myślęcinka

Źródło: materiały prasowe

1. Ogród Zoologiczny czynny we wszystkie dni świąteczne, tj. w Wielką Sobotę, Wielkanocną Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny.
W niedzielę i poniedziałek (9 i 10 kwietnia) zapraszamy do wspólnego szukania „jaj” rozwieszonych na terenie bydgoskiego zoo. Pierwszych 10 rodzin, które znajdą „jajo” i powróci z nim do kasy, otrzyma upominek w postaci książki. Przypominamy, że zoo jest czynne w święta wielkanocne od 9 do 18 (kasa zamykana jest pół godziny wcześniej).

2. Ogród Botaniczny w kwietniu czynny codziennie w godz. 9-21, łącznie ze Świętami.
Obecnie w ogrodzie wiosennym kwitnie forsycja, śliwo-wiśnia i migdałek trójklapowy ( formacja za brzozami). W łęgu kwitnie na niebiesko cebulica syberyjska, ciemiernik różowy, śnieżyca wiosenna.
Przy wejściu od ul. Konnej: żółtlica wiosenna, lepiężnik różowy, ziarnopłon wiosenny, jasnota różowa, krokusy. Przy Hotelu "Pałac" krokusy, przebiśniegi i dereń jadalny.
Na krzyżówce, w stronę ogrodu górskiego: przylaszczka pospolita - na fioletowo, zawilec żółty, zawilec gajowy - na biało, łuskiewnik różowy.
A w Święta każdy, kto będzie miał ochotę przejść się na spacer do Ogrodu Botanicznego, będzie mógł pogimnastykować się i poszukać pomalowanych kamieni. Kamienie malowane własnoręcznie, zostaną pochowane w całym Ogrodzie. Celem jest zmobilizowanie wszystkich szukających przygód do wyjścia z domu. Po pysznym śniadaniu czy świątecznym obiedzie przyda się trochę ruchu. Organizator zachęca do tego, aby każdy, kto znajdzie kamień, dodał zdjęcie w komentarzu na Facebooku  „Ogród Botaniczny Myślęcinek”.

3. Ośrodek Rekreacji Konnej, pole golfowe i Park Rozrywki w okresie świątecznym będą nieczynne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama