Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:29
Reklama

ZUS Bydgoszcz: Pozostał jeden dzień na wykorzystanie bonu turystycznego

Na wykorzystanie bonu turystycznego zostało tylko jeden dzień. W województwie kujawsko-pomorskim wciąż jest jeszcze 25,7 tys. nieaktywnych bonów i 54,8 tys. niewykorzystanych w całości. Termin na zapłacenie bonem mija już 31 marca. Po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu. Bon straci swoją ważność.
ZUS Bydgoszcz: Pozostał jeden dzień na wykorzystanie bonu turystycznego

Źródło: ZUS Bydgoszcz

Rodzice i opiekunowie z województwa kujawsko-pomorskiego jak dotąd zrealizowali płatności bonami na kwotę 155,5 mln zł, w kraju na ponad 2,9 mld zł. Niektórzy z nich wykorzystali przysługujące im bony w 100 procentach, inni mają na koncie jeszcze część wartości bonu do wydania. Warto się pospieszyć, bo transakcję bonami można zrealizować tylko do końca marca. 
Sam wypoczynek, impreza turystyczna, pobyt w hotelu może odbyć się znacznie później, nawet 
w wakacje- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego 
z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio ponad 645,9 mln zł i 530,6 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie kujawsko-pomorskiego trafiło ponad 70,3 mln zł – dodaje rzeczniczka.

W regionie nie wszyscy uprawnieni skorzystali z bonu turystycznego. Niektórzy nawet go jeszcze 
nie aktywowali, czyli nie pobrali z PUE ZUS. W województwie kujawsko-pomorskim na aktywację wciąż czeka 25,7 tys. bonów, w kraju ponad pół miliona. Do wydania choćby częściowego w bonach 
w regionie pozostało jeszcze 33 mln zł, w kraju prawie 656 mln zł. 

Bon turystyczny możemy aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Na PUE ZUS sprawdzimy też, jaka kwota niewykorzystanego w całości bonu została jeszcze do wydania. 
By nie stracić świadczenia, nie wystarczy samo aktywowanie bonu, należy jeszcze dokonać nim opłaty do końca marca. Sam wypoczynek, impreza turystyczna, pobyt w hotelu może odbyć się znacznie później. 

Przypomnijmy, za pomocą bonu turystycznego rodzice mogą zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Mogą nim pokryć należność np. pobyt dziecka na kolonii, zielonej szkole czy obozie. Bon może też służyć do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczny, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama