Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Factory Resotr Spa

Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na Wyżynach

Kładka przez wiele lat stała się symbolem Wyżyn. Nie była ona jednak ani bezpieczna, ani specjalnie urokliwa. Stanowiła także spore utrudnienie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego przejścia, które odmieni los mieszkańców osiedla. Zyskają też rowerzyści gdyż nowy przejazd połączy drogi rowerowe po obu stronach ul. Wojska Polskiego.
Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na Wyżynach

Źródło: ZDMiKP Bydgoszcz

Z 40-letniej kładki nie mogły korzystać osoby starsze, rodzice z wózkami dziecięcymi oraz rowerzyści. Zdaniem mieszkańców, rad osiedli, stowarzyszeń reprezentujących pieszych, a także ekspertów od organizacji ruchu jedynym rozwiązaniem, które umożliwiłoby wszystkim uczestnikom ruchu bezpieczne poruszanie się jest nowoczesne naziemne przejście dla pieszych. 

Przy nowym przejściu zamontowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna, skoordynowana ze światłami w rejonie ul. Magnuszewskiej. Konieczne będzie poza tym wydłużenie peronów tramwajowych oraz przesunięcie zatok autobusowych.
Dodatkowymi zaletami tego wariantu są zdecydowanie niższe koszty i możliwość szybkiej realizacji. Nie zachodzi też konieczność likwidacji miejsc parkingowych. 

Obecnie trwa przetarg na roboty budowlane wykonywane w systemie zaprojektuj i wybuduj. Istnieją szanse, że bezpieczna infrastruktura powstanie jeszcze w tym roku. 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
The Ja 16.03.2023 18:17
A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !

The Ja ! 16.03.2023 17:49
Osoba ktora wymyslila ten idiotyczny pomysl ,to chyba patrzy na to z perspektywy pieszego ,bo napewno nie z perspektywy kierowcy ! Skrzyzowanie na ul. ujejskiego i swiatla , nastepne swiatla mialy by byc zamiast kladki, a nastepne swiatla i skrzyzowanie 100 m dalej na srzyzowaniu ulic magnuszewska wojska polskiego ! Pomysl tak idiotyczny ze brak slow! Efektem tego bedzie ciagle zkoekowany odcinek drogi od skrzyzowania ulicy Ujejskiego do swiatel , i nastepny wieczny korek bedzie przed nastepnym skrzyzowaniem -magnuszewska . Caly ten odcinek drogi stanie sie wogole nieprzejedny! Co za idiota to wymyslil ??? Niemozna zrobic zamiast schodow -podjazdu , jak to zostalo zrobione np . na kladce przy ulicy Fordonska -Wislana ???

zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama