Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyjątkowe zawody kolarskie wracają do Bydgoszczy!

27 sierpnia 2023 odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego wyścigu kolarskiego w samym centrum Bydgoszczy. Zawody wracają po czteroletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 i remontem Trasy Uniwersyteckiej, na której rozgrywany jest wyścig. W każdej z poprzednich edycji zawodów startowało blisko 600 uczestników.
Wyjątkowe zawody kolarskie wracają do Bydgoszczy!

Źródło: Materiały prasowe

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej. Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe, inne). Dzięki temu podziałowi w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów:
* Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
* Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów
W ramach Enea Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży, rodzinny rajd rowerowy, a także kolarska gra miejska.

Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2023, a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.CyclingChallenge.pl

- Zapraszam do udziału w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu powiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy i jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych.

Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ na pierwszych zawodników czekają pakiety startowe w obniżonej cenie:
* Pierwsze 50 zawodników: 69,99 zł
* Kolejnych 100 uczestników: 79,99 zł

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z poprzednich edycji Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, która jest dostępna w formie FILMOWEJ oraz ZDJĘCIOWEJ. 

- Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim widowiskowe zawody, w których może wziąć udział każdy: fan rowerów, kolarz-amator czy zawodnik kategorii masters – opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów – Dodatkowym atutem jest rywalizacja na trasie, która na co dzień jest zarezerwowana wyłącznie dla ruchu samochodowego. Zawodnicy mogą więc poczuć atmosferę wielkiego wyścigu kolarskiego i rywalizować na widowiskowej, w pełni zabezpieczonej pętli.

- Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas Indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy  albo pierwszego, bezpiecznego startu w zawodach kolarskich- opowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów – Dla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych!

Rejestracja rusza już 15 marca 2023 r. o godzinie 18:00 na stronie www.CyclingChallenge.plPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama