Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Kino Orzeł świętuje 11. urodziny. Przed nami cały weekend filmowych atrakcji

Kino orzeł zaprasza na obchody swoich jedenastych urodzin. W trzydniowym (10-12.03.2023) programie pełnowartościowa pożywka dla prawdziwych kinomanów.
Kino Orzeł świętuje 11. urodziny. Przed nami cały weekend filmowych atrakcji

Źródło: Kino Orzeł

KINO WIDZA

Zagrane zostaną 3 tytuły, które widzowie wybrali w ankiecie na ulubiony film 2022 roku. Hipnotyzujący David Bowie w „Moonage Daydream”, wciskające w fotel „Titane” i słodko-gorzko-przeuroczy „Lombard”. Wszystkim głosującym gratulujemy świetnego gustu i zapraszamy do nadrobienia lub ponownego zobaczenia zwycięskich tytułów - podkreślają organizatorzy. 

KINO OSCAROWE

Tuż przed tegoroczną oscarową galą warto przypomnieć najważniejsze tytuły stające w tym roku do rywalizacji o statuetki Akademii. „Tár” (6 nominacji), „Duchy Inisherin” (9 nominacji), „IO” (polski kandydat do Oscara, 1 nominacja), „To nie wypanda” (Małe Animocje, 1 nominacja) oraz „Wszystko wszędzie naraz” (11 nominacji). Ten ostatni tytuł zagramy w wersji rozszerzonej o zapowiedź twórców i making of. And the Oscar goes to… 

WYDARZENIA SPECJALNE

Nie zabraknie tradycyjnego już plakatobrania, podczas którego rozdane będą plakaty, które wisiały na ścianach kina od ubiegłych urodzin. Teraz będą mogły zdobić ściany domów fanów kinematografii. 

Po raz drugi, wraz ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, przybliżona zostanie Krótką Historię Polskiego Kina. Typowo dla tego cyklu, znów zagrają arcydzieło, a tym razem będzie to „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza, z wybitnymi kreacjami Lucyny Winnickiej i Leona Niemczyka. Wideo-prelekcję wygłosi kurator przeglądu, Tomasz Kolankiewicz. Partnerami projektu są WFDiF, DI Factory 35mm.online. Współfinansowanie: PISF.

Wisienką na urodzinowym torcie będzie projekcja filmu, którego kinomanom nie trzeba przedstawiać. Na ekranie zagości po raz pierwszy, ukochany cykl wielu polskich kinomanów, czyli Najlepsze z najgorszych. Będzie to start z najgrubszej z rur, bo zagramy kultowe, uznawane za jeden z najgorszych filmów w historii X muzy, „The Room” Tommy’ego Wiseau. Seans to będzie tym bardziej szczególny, że „dzieło” to zaprezentujemy w wersji z polskim dubbingiem, a następnie spotkamy się z twórcami tej przezabawnej wersji językowej, Krzysztofem Petkowiczem i Moniką Stolat.

Od razu po spotkaniu, by urodzinowemu klimatowi stało się zadość, Music Cafe Szpulka zaprasza na specjalne filmowo-muzyczne afterparty, pod pasującą pod ten absurdem zaczęty wieczór, kinomańską nazwą – Orzeł’s Eleven. Rytm podawać będzie niezawodny DJ Remi Vein.

Cały repertuar na urodzinowy weekend znajduje się TUTAJ 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama