Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Luksusy dla fordońskich czworonogów. Powstanie nowy wybieg

Na osiedlu Tatrzańskim, u stóp wzgórza z dębem Napoleona, miasto zleciło zaprojektowanie kolejnego psiego wybiegu w Fordonie. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelskim.
Luksusy dla fordońskich czworonogów. Powstanie nowy wybieg

Źródło: pixabay

Nowy wybieg dla czworonogów powstanie na łagodnym zboczu przy drodze prowadzącej do dawnej owczarni. Wielu właścicieli psów już teraz korzysta z tego terenu. W pierwszej kolejności przygotowany zostanie projekt. Zakładać będzie on między innymi ogrodzenie terenu, tak by psy mogły wybiegać się bez smyczy oraz wyposażenie go w różne przeszkody, które pomogą przez zabawę szkolić czworonogi (tunel, płotki do przeskoków, przeskoki, hydrant z poprzeczką). Wstępnie zaplanowano również ustawienie koszy na śmieci, ławek z oparciem i tablicy z regulaminem. Dokumentacja powinna powstać w ciągu niespełna 3 miesięcy od podpisania umowy. Obecnie trwa przetarg na jej przygotowanie. Następnym krokiem będzie zlecenie prac budowlanych.

Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelskim. Warto podkreślić, że teren będzie sąsiadował też z planowaną trasą pieszo-rowerową tak zwaną Wielką pętlą Fordonu, która trafiła do realizacji również za sprawą BBO.

Dąb Napoleona zwany również "wisielcem" jest jednym z symboli całej dzielnicy Fordon. Prawdopodobnie to właśnie z tego miejsca Napoleon idąc na Rosję w 1812 roku wraz ze swoim wojskiem przysiadł i podziwiał otaczające tereny. Historię tę często przywoływał nieżyjący już Jeremi Przybora z Kabaretu Starszych Panów, który mieszkał w pobliskim budynku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: -4°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama