Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Pogoda sprzyjała kolejnej edycji biegowych zawodów

W niedzielę, 19 lutego odbyła się czwarta już odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz. To był przyjemny, słoneczny dzień, a warunki na ścieżkach sprzyjały bieganiu. Zupełnie inaczej niż przed miesiącem, kiedy to podczas zawodów padał intensywny deszcz, a leśna nawierzchnia była śliska. Zwycięstwo na dystansie 5 km odniósł Przemysław Ratajczyk. W kobiecej rywalizacji najszybsza była Anna Mrotek. Oboje zwyciężyli w CITY TRAIL po raz pierwszy.
Pogoda sprzyjała kolejnej edycji biegowych zawodów

Autor: Tomasz Czachorowski

Jak podaje organizator, biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany - poza Bydgoszczą - w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W końcowej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze biegi, więc na tym etapie cyklu w niektórych lokalizacjach znamy już zwycięzców i zwyciężczynie. W Bydgoszczy mamy jasność wśród kobiet. Końcowy sukces ma "w kieszeni" Olga Ochal, która wygrała trzy poprzednie biegi (dzisiaj nie startowała). Natomiast wśród mężczyzn triumfatora klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu, bowiem każdy z czterech dotychczas rozegranych biegów wygrał inny zawodnik. W październiku był to Paweł Ochal, w grudniu - Miłosz Tomaszewski, w styczniu - Dawid Klaybor, w weekend- Przemysław Ratajczyk

Zwyciężczyni ostatniej rywalizacji - Anna Mrotek zapewniła sobie dzisiejszym biegiem drugie miejsce w kobiecej "generalce". 

 - Dziś było idealnie. Warunki świetne. Kiedy ruszyłam, to czułam moc w nogach i już wiedziałam, że jest szansa na dobre miejsce. Żałuję, że na finiszu nie docisnęłam mocniej. Często zdarza się, że jak dobrze mi pójdzie na zawodach, to myślę sobie, że można było jeszcze lepiej wykorzystać dzień mocnej nogi. Nie zmienia to faktu, że jestem bardzo zadowolona z tego startu i z całej edycji. CITY TRAIL traktuję jako okazję, żeby się pościgać i potrenować do biegów w sezonie wiosenno-letnim. Uwielbiam „piątki”. Jest krótko, ale treściwie i dużo adrenaliny. Poza tym, CITY TRAIL ma swój wyjątkowy klimat. A dodatkowo mam sentyment, bo to pierwszy biegowy cykl, w jakim wzięłam udział. - Anna Mrotek, zwyciężczyni niedzielnego biegu w Bydgoszczy

Wynik Anny Mrotek to 18:24. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Piotrowska (18:48), a trzecia była Agata Tomczyk (19:10). 

Wyniki najszybszych mężczyzn dzisiejszego biegu: Przemysław Ratajczyk - 15:33, Jędrzej Wolski - 15:41, Miłosz Tomaszewski - 15:48. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy do zawodów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Piąty - ostatni bieg edycji w Bydgoszczy odbędzie się 19 marca.


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 992 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama