Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Studenci PBŚ z pomysłem na Ogród Jagiełły

Ogród Jagiełły czeka w najbliższych latach rewitalizacja. Zadanie polegające na rozpoczęciu prac w pierwszym bydgoskim parku wybrali do realizacji mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Miasto wykorzysta pomysły studentów Politechniki Bydgoskiej na zagospodarowanie terenów zielonych.
Studenci PBŚ z pomysłem na Ogród Jagiełły

Źródło: BBO

Rozpoczęcie rewitalizacji Ogrodu Jagiełły znajdującego się pomiędzy ulicą Jagiellońską i Bydgoskim Domem Technika NOT przy ul. K. Gotowskiego to jedno ze zwycięskich zadań Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Śródmieściu. Bydgoszczanie oddali na ten projekt ponad 150 głosów. W budżecie miasta na ten cel zabezpieczone zostanie prawie pół miliona złotych.  

- Od dekady, krok po kroku, realizujemy nasz plan  przekształcenia Śródmieścia w Salon Bydgoszczy – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafała Bruski. - Przywracamy do życia  zabytkowe gmachy, wprowadzamy na Stare Miasto nowe podmioty kulturalne, dawny blask odzyskują kolejne place, kamienice, ulice. Coraz więcej przestrzeni oddajemy pieszym i rowerzystom. Nieodłącznym elementem tych działań jest rewitalizacja zieleni. Cieszę się, że nasze wcześniejsze inwestycje związane z parkiem Kazimierza Wielkiego, J. Kochanowskiego, W. Witosa czy Wyspą Młyńską  są tak bardzo doceniane przez bydgoszczan. Intensywnie pracujemy nad tym, by mimo rządowych cięć w finansowaniu samorządów zdobywać fundusze zewnętrzne na kolejne takie zadania. Zadania wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim będą kapitalnym uzupełnieniem dużych inwestycji. W przypadku rewitalizacji Ogrodu Jagiełły zależy nam na wykorzystaniu części pomysłów, które w swoich pracach już wcześniej prezentowali studenci Politechniki Bydgoskiej – dodaje  prezydent Bydgoszczy.

Swoje pomysły na park w połowie zeszłego roku zaprezentowali studenci Politechniki Bydgoskiej. Tamtejszy Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, przy udziale Rotary Klub Bydgoszcz, Rady Federacji NOT Bydgoszcz i Oddziału Bydgoskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich zorganizował konkurs na opracowanie koncepcji przestrzenno-architektonicznej rewitalizacji parku Władysława Jagiełły w Bydgoszczy. Z końcem stycznia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkała się z inicjatorami oraz laureatami konkursu na opracowanie koncepcji przestrzenno-architektonicznej rewitalizacji Ogrodu Jagiełły. Gabriela Bajas - studentka II roku kierunku Architektura krajobrazu oraz mgr inż. arch. Patryk Czerwiński - absolwent i pracownik Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii zaprezentowali swoje prace omawiając jednocześnie najważniejsze założenia projektowe.
 

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ

 

 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 28°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama