Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

CITY TRAIL Bydgoszcz: pobiegną po raz czwarty

Bydgoska odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w Myślęcinku. Bydgoszcz jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których obecny jest ten cykl imprez na dystansie 5 km. Czwarta okazja do sprawdzenia się w przełaju już w najbliższą niedzielę, 19 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 15 lutego. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów.
CITY TRAIL Bydgoszcz: pobiegną po raz czwarty

Autor: Tomasz Czachorowski

Bydgoska trasa należy do szybkich i przyjemnych, chociaż w okresie jesienno-zimowym bywa wymagająca. Styczniowe zawody odbyły się w trudnych warunkach - padał deszcz, wiał silny wiatr, a ścieżki były śliskie. Startując w zawodach przełajowych trzeba liczyć się z tym, że nawierzchnia może być bardzo różna.

Bieganie w terenie - szczególnie w zimie - oznacza gotowość na przeróżne warunki atmosferyczne. Czasami jest błoto, innym razem śnieg, a bywa, że i lód. Mimo wszystko, jesteśmy zdania, że przez całą zimę można aktywnie spędzać czas - najważniejsze to dobre nastawienie, odpowiedni strój i buty. Nasze zawody są dobrym miejscem na stawianie pierwszych biegowych kroków, ponieważ dystans jest stosunkowo krótki - to 5 km, a dodatkowo nie wprowadzamy limitu czasu na jego pokonanie.

Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej?

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej - zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych. Do "generalki" liczą się 3 najlepsze biegi (w okresie od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 imprez - wszystkie na tej samej trasie). 

W Bydgoszczy znamy już zwyciężczynię końcowej klasyfikacji. Jest nią Olga Ochal, która wygrała trzy biegi. W rywalizacji mężczyzn sytuacja wygląda niezwykle ciekawie. Każdy z dotychczas rozegranych biegów wygrał inny zawodnik. W październiku był to Paweł Ochal, w grudniu - Miłosz Tomaszewski, a w styczniu - Dawid Klaybor. Tym samym triumfatora klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu - ostatni bieg jest zaplanowany na 19 marca. 

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Bydgoszczą biegi CITY TRAIL odbywają się w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. 

Harmonogram wydarzenia:

godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów

godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)

godz. 9:45 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)

godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)

godz. 10:15 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)

godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego

godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Źródło: CITY TRAIL BydgoszczPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama