Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowak Solutions na Facebooku

CITY TRAIL Bydgoszcz: pobiegną po raz czwarty

Bydgoska odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w Myślęcinku. Bydgoszcz jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których obecny jest ten cykl imprez na dystansie 5 km. Czwarta okazja do sprawdzenia się w przełaju już w najbliższą niedzielę, 19 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 15 lutego. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów.
CITY TRAIL Bydgoszcz: pobiegną po raz czwarty
Autor: Tomasz Czachorowski

Bydgoska trasa należy do szybkich i przyjemnych, chociaż w okresie jesienno-zimowym bywa wymagająca. Styczniowe zawody odbyły się w trudnych warunkach - padał deszcz, wiał silny wiatr, a ścieżki były śliskie. Startując w zawodach przełajowych trzeba liczyć się z tym, że nawierzchnia może być bardzo różna.

Bieganie w terenie - szczególnie w zimie - oznacza gotowość na przeróżne warunki atmosferyczne. Czasami jest błoto, innym razem śnieg, a bywa, że i lód. Mimo wszystko, jesteśmy zdania, że przez całą zimę można aktywnie spędzać czas - najważniejsze to dobre nastawienie, odpowiedni strój i buty. Nasze zawody są dobrym miejscem na stawianie pierwszych biegowych kroków, ponieważ dystans jest stosunkowo krótki - to 5 km, a dodatkowo nie wprowadzamy limitu czasu na jego pokonanie.

Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej?

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej - zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych. Do "generalki" liczą się 3 najlepsze biegi (w okresie od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 imprez - wszystkie na tej samej trasie). 

W Bydgoszczy znamy już zwyciężczynię końcowej klasyfikacji. Jest nią Olga Ochal, która wygrała trzy biegi. W rywalizacji mężczyzn sytuacja wygląda niezwykle ciekawie. Każdy z dotychczas rozegranych biegów wygrał inny zawodnik. W październiku był to Paweł Ochal, w grudniu - Miłosz Tomaszewski, a w styczniu - Dawid Klaybor. Tym samym triumfatora klasyfikacji generalnej poznamy dopiero w marcu - ostatni bieg jest zaplanowany na 19 marca. 

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Bydgoszczą biegi CITY TRAIL odbywają się w Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. 

Harmonogram wydarzenia:

godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów

godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)

godz. 9:45 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)

godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)

godz. 10:15 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)

godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego

godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Źródło: CITY TRAIL BydgoszczOceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Niedługo nic nie zostanie w tym mieście..Data dodania komentarza: 24.03.2023, 18:14Źródło komentarza: Klubokawiarnia Zakład? dołącza do grona zamkniętych lokali w mieścieAutor komentarza: MichałTreść komentarza: To jest komedia. Wszystkie umowy z Toruniem -Gentlemen's agreement - wzięły w łeb - żużel oni, my lekkoatletyka- co się stało - hala na ul Bema, która przykrywa czapką ten projekt. Dalej Opera Nova w Bydgoszczy i Hala Widowiskowa na Jordankach - już wiele wydarzeń (koncertów, wydarzeń) omija Bydgoszcz i odbywa się w Toruniu. Można mnożyć przykłady. Budowanie takiej hali bez pewnego rozmachu i ambicji to tak czy siak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Marzy mi się Bydgoszcz znów była traktowana tak jak na to zasługuje.Data dodania komentarza: 24.03.2023, 14:43Źródło komentarza: Halowe MŚ w naszym województwie ogromną szansą Bydgoszczy. Powstanie nowa halaAutor komentarza: MichałTreść komentarza: No i super!Data dodania komentarza: 23.03.2023, 19:20Źródło komentarza: Bydgoszcz niczym Ciechocinek. Na wiosnę czekają nas kolejne solanki i fontannyAutor komentarza: AlkaTreść komentarza: 196 -te miejsce to nie takie złe. Na którym miejscu jest UKW w rankingu "Perspektyw"?, a w sporcie na którym?Data dodania komentarza: 19.03.2023, 15:27Źródło komentarza: Znamy zwycięzców Akademickich Mistrzostw Polski w szachachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Przyjemne (wagary) z pożytecznym (zobaczenie kampusu uczelni), fajnie ;)Data dodania komentarza: 17.03.2023, 14:55Źródło komentarza: Uczniowie szkół średnich będą wagarować na Politechnice Bydgoskiej!Autor komentarza: The JaTreść komentarza: A jeszcze prosciej byloby po prostu zrobic z jednej strony zabiegow podjazd ! nic prostrzego ! Po obydwu stronach kladki sa po dwa zabiegi schodow-lewa i prawa strona . Z jednej strony wystarczy zrobic podjazd ,a zdrugiej dalej beda schody ,tak wiec po obu stronach mielibysmy i schody i podjazd ! Sprawa jest tak prosta ze wystarczyloby na owych schodach zrobic szalunek i zalac betonem ! Na wierzchu zrobic jakas powloke antyposlizgowa ,jak na pasach . Ot cala technologia !Data dodania komentarza: 16.03.2023, 18:17Źródło komentarza: Bydgoszcz bezpowrotnie rozstaje się z kładką na Wyżynach
ReklamaAntybakteryjny szampon Derma-Hexi
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt