Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szkolenie ,,Trenuj z wojskiem" zyskuje popularność. Jutro druga edycja

Już jutro, 11 lutego 2023 r. (sobota) od godz. 8.00 do godz. 16.00 na strzelnicy garnizonowej „Jachcice” przy ul. Rynkowskiej 9 po raz drugi w Bydgoszczy 1 Pomorska Brygada Logistyczna przeprowadzi projekt „Trenuj z wojskiem”.
Szkolenie ,,Trenuj z wojskiem" zyskuje popularność. Jutro druga edycja

Autor: D. Matuszczak

,,Trenuj z wojskiem” w ferie to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Do udziału w projekcie zapisać się mogły osoby od 15 do 65 roku życia. 

Uczestnicy szkolenia pod czujnym okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej będą mogli nabyć lub podszlifować podstawowe umiejętności, nawyki obronne. Zajęcia będą maksymalnie nastawione na praktykę. Będzie można wszystkiego dotknąć i spróbować. Stawiamy na doświadczenie osobiste uczestników. 

Terminy wydarzeń zostały dopasowane w taki sposób, aby pokrywały się z terminami ferii w danym województwie. 

Szkolenie pod okiem czujnych i doświadczonych instruktorów cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Wydarzenie w pierwszym terminie w Bydgoszczy spotkało z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony społeczeństwa. Mimo, że wielu z uczestników projektu #TrenujZWojskiem, którzy wzięli udział w szkoleniu 4 lutego br. w Bydgoczy do pokonania miało kilkaset kilometrów, a warunki na drogach były trudne - pogoda nie pokrzyżowała Ich planów. Motywacja i determinacja wystarczyły, aby osiągnąć zamierzony cel i nauczyć się podstaw żołnierskiego rzemiosła.

Chociaż znacznie zwiększył się limit, przyjęć jest kilkukrotnie więcej chętnych niż miejsc. W pierwszym terminie przeszkolone zostało 200 osób. Jutro do tego grona dołączy kolejne 200 śmiałków.

Projekt „Trenuj z wojskiem (w ferie)” o godz. 8.00 uroczyście otworzy dowódca
1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, płk Witold Bartoszek.

Szkolenie Trenuj  z wojskiem w ferie to projekt podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko pożytecznie i wartościowo spędzony czas, ale też świetna rozrywka weekendowa. 

Rzut granatem ćwiczebnym, pokaz sprzętu, walka w bliskim kontakcie ale również elementy zabezpieczenia logistycznego to tylko niektóre z podpunktów nauczania, które zostały przygotowane dla uczestników projektu. #TrenujZWojskiem i przetrwaj w terenie. Szkolenie w 1 Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy z survivalu prowadzą wykwalifikowani instruktorzy #SERE.

Zanim uczestnicy wydarzenia poznają kilka technik walki wręcz najpierw wykonają rozgrzewkę pod nadzorem naszego żołnierza, utytułowanej sztangistki, mistrzyni świata i Europy. Nałożą też hełm i oporządzenie oraz będą przemieszczać się pojazdami wojskowymi. Jutro każdy z uczestników projektu Trenuj z wojskiem w ferie w Bydgoszczy będzie mógł poczuć się jak żołnierz.

Każdy z uczestników projektu Trenuj z wojskiem w ferie, który przejdzie szkolenie otrzyma od certyfikat jego ukończenia. Uśmiechy uczestników po zakończeniu pro obronnego szkolenia z wcześniejszych edycji mówią wszystko. Jest warto! Królowa polskich zup będzie zwieńczeniem wysiłku jaki włożyli uczestnicy projektu podczas wydarzenia. Kucharze 1BLog słyną z pysznej grochówki, jednak uczestnicy projektu Trenuj z wojskiem, którzy wzięli udział w szkoleniu 4 lutego br. jej smak na mrozie, po intensywnym, pełnym wyzwań dniu nadał jej dodatkowego, niezapomnianego charakteru.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama