Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Sobotnia rotacja w Astorii, nowy trener ma uratować tragiczny sezon

W sobotę (04.02) doszło do zmiany na fotelu trenera Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Zespół obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Lig z bilansem 5 zwycięstw na 19 rozegranych meczów.
Sobotnia rotacja w Astorii, nowy trener ma uratować tragiczny sezon

Źródło: Astoria Bydgoszcz

Jak czytamy w mediach bydgoskiego klubu, w sobotę doszło do jednostronnego rozwiązania umowy z dotychczasowym trenerem Markiem Popiołkiem. Oficjalny komunikat na tym się kończy, ale dzień wcześniej Astoria przegrała mecz z Treflem Sopot, co spowodowało jej spadek na przedostatnie miejsce w tabeli. W dodatku znajdujące się pod nią Twarde Pierniki Toruń mają tylko 2 punkty mniej, a także jeden zaległy mecz.

W zaledwie dwie godziny później na profilu klubu przedstawiono jego następcę. Jest nim Grek Athanasios "Thanasis" Skourtopoulos. Nowy selekcjoner posiada bogatą karierę trenerską. Popularność zdobył prowadząc reprezentację swojego kraju, z którą podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2019 wygrał 11 na 12 meczów. Władze klubu wiążą z nim duże nadzieje na "odczarowanie" dotychczasowej passy. 

Pierwszy raz poprowadzi on Bydgoszczan do boju już 9 lutego, kiedy to zmierzą się w Gdyni podczas meczu z miejscową Arką, która ma obecnie tylko dwa punkty więcej od Astorii - trzymamy kciuki!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama