Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Wybitna studentka, zawodniczka sportów walki, laureatka Stypendium Ministra. Trenuje od nastoletnich lat, znakomicie łączy karierę sportową z nauką. Niestety jej sukcesy nie zawsze cieszyły się popularnością i właściwym uznaniem. W wywiadzie przybliża historię swoich dokonań, blasków i cieni sportowej przygody.
Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Natalia Jasińska - mistrzyni sportów walki

Źródło: materiały prasowe

wywiad z Natalią Jasińską  mistrzynią sportów walki

Red: Jest pani absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - jak minęły studia, to przecież 5 lat nauki

NJ: Studia to piękne chwile, poznaje się wspaniałych ludzi, kolegów, wykładowców, trenerów, lecz czasami również pojawiają się cienie.

Red: No właśnie oprócz nauki była pani zawodniczką sportów walki z sukcesami

NJ: Walczyłam głównie w Brazylijski Jiu Jitsu, ale trenowałam również Judo. Dla Uniwerku zdobyłam srebrny i brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, oraz srebrny medal z Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski...później nastała pandemia

Red: A co to za cienie?

NJ: Nikłe zainteresowania naszych władz - tak między nami, to nikt mi nawet nie pogratulował /jedynie prasa i trenerzy/. 

Red: Zajmowała się pani również nauką, publikowała i występowała na międzynarodowych konferencjach, 

NJ: Tak, jestem autorką kilku artykułów naukowych z tzw. listy ministerialnej, jak również monografii o sportach walki, pracowałam w najlepszym na Uniwerku Studenckim Kole Naukowym.

Minister mnie docenił swoim stypendium /za osiągnięcia naukowe/  i gratulacjami

Red: I co znowu cienie?

NJ: Mmm....docenił i pogratulował wyłącznie Minister

Red: Promowała Pani Uniwerek? - może też i o to chodziło

NJ: Oczywiście! Na naszej Gali Sportów Walki były obecne setki młodzieży z całej Bydgoszczy, w trakcie pandemii opublikowaliśmy wspólnie ze znanym bydgoskim zawodnikiem Judo, /red. Arturem Pujszo/ filmy instruktażowe pt. "jak ćwiczyć bezpiecznie w domu"

Red: Uniwerek zapomniał,  są jakieś przyczyny, może pandemia?

NJ: Raczej inne, mnie Uniwersytet nie pomógł w niczym  - mój trener też pracuje już na innej bydgoskiej  Uczelni, a na zmianę prowadzi treningi  w..... Nowym Yorku. Mieliśmy plany współpracy naukowej i sportowej z Uniwersytetem we Florianopolis /red. Brazylia/.........szkoda.

Red: Co Pani teraz robi?

NJ: Siły Zbroje Rzeczypospolitej...więcej nie mogę powiedzieć

Red: W dzisiejszych czasach to wspaniała rzecz - Redakcja gratuluje i życzy powodzenia na tym nowym etapie życia i kariery.

NJ: Dziękuję i ......nadal trenuję

Red: A swoją drogą warto chyba by nasz młody Uniwersytet pamiętał o swoich perełkach, by w przyszłości i one pamiętały o swoim Alma Mater


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Karol 30.01.2023 10:19
UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!

Kafar 22.01.2023 08:14
Ale ze mną Natalia nie walczyła. Taki jestem dobry. uuu?

Matylda 21.01.2023 21:08
ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.

Jura 21.01.2023 06:05
UKW w sporcie nie istnieje, szkoda tylko obiektów po Polonii.

Karol 18.01.2023 17:58
a kto ze sportu liczy na jakieś uznanie przez profesorów z ukw? Oni ledwie chodzą taka maja kondycję

Dext 18.01.2023 17:17
A kogo UKW docenia? Siebie przy wyplatach

Dext 18.01.2023 17:17
A kogo UKW docenia? Siebie przy wyplatach

My 17.01.2023 20:32
Natalio, wszystkiego dobrego. XYZ pamięta.

Dam. 17.01.2023 10:40
Studiowałem i trenowałem z Natalia. Gratki!

Kinia 16.01.2023 20:41
Nic dziwnego to UKW

bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama