Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

"Postaw na własny biznes". Młodzi z kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać dofinansowanie na otwarcie swojej firmy

Fundacja Ekspert-Kujawy w partnerstwie z Kancelarią Ekonomii Społecznej non-profit Sp. z o.o. realizuje projekt „POSTAW NA WŁASNY BIZNES”, w ramach, którego znalazły się kompleksowe działania wspierające przedsiębiorczość. Zainteresowani mogą liczyć na szkolenie przygotowujące do założenia firmy (ABC przedsiębiorczości w wymiarze 40 godzin), pomoc w opracowaniu dokumentów związanych z ubieganiem się o wsparcie (Biznesplan).
"Postaw na własny biznes". Młodzi z kujawsko-pomorskiego mogą otrzymać dofinansowanie na otwarcie swojej firmy
Autor: Materiały prasowe/FB

Zakończyła się rekrutacja do V edycji udziału w projekcie. Przed nami jeszcze dwie edycje. W każdej z nich jest 10 miejsc. Szczegółowe informacje o terminach naborów i wymaganych do złożenia dokumentach publikuje Kancelaria Ekonomii Społecznej na swojej stronie: https://kes.org.pl/.

 

Wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom rynku pracy, młode osoby z naszego regionu mogą ubiegać się o otrzymanie bezzwrotnego dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej. O tym, że młodym osobom trudno znaleźć pracę wiedzą w Fundacji Ekspert – Kujawy, która od wielu lat wspiera osoby poszukujące pracy, w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Teraz pojawia się okazja, aby na zatrudnienie spojrzeć z innej strony. Istnieje bowiem szansa na pozyskanie dofinansowania do własnego biznesu, a tym samym do stworzenia dla siebie wymarzonego miejsca pracy.

Pracownicy Fundacji wiedzą, że prowadzenie własnego biznesu do łatwych dziś nie należy. Co zatem warto wiedzieć o tym projekcie? 

  1. Dotacja jest bezzwrotna

Bezzwrotne dofinansowanie to takie, którego uczestnik nie musi zwracać. Dotacja jest finansowana w ramach Funduszy Europejskich. Wsparcie pozyskaliśmy z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt dofinansował Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

  1. Kto może otrzymać dotację?

Dotację może otrzymać każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego w przedziale wiekowym między 18 a 29 r.ż., który aktualnie nie pracuje. Mogą to być osoby, którym dobiegła końca umowa o pracę lub zostały zwolnione. O dotację mogą wnioskować tegoroczni absolwenci szkół, jak i absolwenci z lat poprzednich oraz obecnie studiujacy, pod warunkiem, że na ten moment nie uczą się w systemie dziennym. To jak podkreślają w Fundacji, dobra okazja dla tych, którzy próbowali swoich sił na studiach dziennych, ale z jakiś powodów naukę zakończyli lub przeszli na naukę zaoczną. Dla tych młodych osób, własna działalność może być pierwszą przygodą z własnym biznesem i znacząco może wpłynąć na dalszą ścieżkę zawodową.

  1. W szczególności wspieramy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, kobiety i osoby, które z powodu pandemii COVID straciły zatrudnienie. Ważne jest to, aby zwrócić szczególną uwagę na te osoby, którym na rynku pracy jest najtrudniej, słyszymy w Fundacji.
  2. Ile wynosi dotacja na otrzymanie własnej działalności gospodarczej? Uczestnik może liczyć maksymalnie na niemal 40.000,00 zł wsparcia. Składa się na to dotacja w stawce jednostkowej 23.050,00 zł oraz wsparcie pomostowe na 6 pierwszych miesięcy prowadzenia firmy w średniej wysokości 2.600,00 zł. każdego miesiąca, co może dać wsparcie na poziomie 15.600,00.
  3. Na co można przeznaczyć dotację? Kwotę jednostkową 23.050,00 zł można przeznaczyć m.in. na adaptację lokalu, na wyposażenie w potrzebne meble, narzędzia, sprzęt do świadczenia usług, na zakup towaru. Jeśli biznes będzie miał charakter mobilny, istnieje możliwość zakupu samochodu.
  4. Wsparcie pomostowe w wysokości 2.600,00 zł  x 6 miesięcy można przeznaczyć na pomoc w prowadzeniu biznesu (usługa księgowa), na pokrycie kosztów ZUS, wynajem  lokalu i mediów w nim wykorzystywanych, koszty dostępu do Internetu, usług telekomunikacyjnych. Pieniądze te można też przeznaczyć na promocję swojej firmy, podniesiecie swoich kwalifikacji zgodnie z profilem firmy, ubezpieczenie mienia.
  5. Na co jeszcze mogą liczyć chętni? Uczestnik bierze udział w szkoleniu ABC Przedsiębiorczości, które pomoże w przygotowaniu się do prowadzenia firmy. Uczestnicy otrzymują wiedzę z zakresu podatków, rozliczeń ZUS, kodeksu pracy i szerokiej tematyki biznesowej. Pomożemy finansowo także przed założeniem firmy. Za udział w szkoleniu uczestnik otrzyma stypendium szkoleniowe, osoby dojeżdżające zwrot kosztów podróży.

- Zapewniamy też, wsparcie przy przygotowaniu biznesplanu.

Uważamy, że to kompleksowe wsparcie, które oferujemy w ramach projektu „Postaw na własny biznes” winno zachęcić w szczególności osoby wahające się przed samodzielnym stworzeniem miejsca pracy dla siebie, aby spróbowały sił we własnym biznesie. - Podkreślają organizatorzy. 

Na ludzi z pomysłem i odwagą, lubiący wyzwania, chcących iść własną drogą zawodową, czekają pracownicy Fundacji Ekspert – Kujawy oraz partnerzy realizujący projekt.

Po bliższe informacje zapraszamy do siedziby:

Fundacji w Inowrocławiu, ul. Dubienka 2 oraz pod numerem 52 357 62 15.  


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt