Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowa scena widowiskowa w MDK-u nr 2

Rozpoczynają się prace związane z budową nowej sceny widowiskowej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Leszczyńskiego. W ramach zadania powstanie zabudowana scena, a istniejąca sala gimnastyczna zostanie dostosowana do wydarzeń rekreacyjno-sportowych. Zadanie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
Nowa scena widowiskowa w MDK-u nr 2

Autor: fot.: UM Bydgoszcz/ R. Sawicki

Na pomysł związany z budową nowej sceny widowiskowej zagłosowało ponad tysiąc bydgoszczan. Nowa, w pełni zabudowana scena wraz z sanitariatami i szatniami będzie przylegała do istniejącego budynku, połączy się też z istniejącą salą gimnastyczną, która zostanie przekształcona na świetlicę. W ramach zadania wykonana zostanie nowa elewacja zewnętrzna, z zachowaniem istniejących zabytkowych elementów drewnianych – detali snycerskich. W budynku wymieniona częściowo zostanie stolarka okienna. Na elewacji zainstalowane zostaną nowe skrzynki lęgowe dla wróbli, szpaków i jerzyków.

 

Właśnie podpisaliśmy umowę na realizację tego zadania. Wartość tego przedsięwzięcia to ponad milion złotych. Część środków pochodzi z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wskazali, że chcą w tym miejscu nowej zadaszonej sceny, na której dzieci i młodzież prezentują umiejętności zdobyte podczas popołudniowych zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. W ramach dodatkowych środków dostosujemy cały budynek do obowiązujących przepisów. Wyremontowane zostaną też sanitariaty i szatnie – mówił podczas konferencji zastępca prezydenta Michał Sztybel

 

Wykonawca od podpisania umowy ma 10 miesięcy na przebudowę. Budynek zlokalizowany przy ul. Leszczyńskiego 42 to dwupiętrowy, wolnostojący obiekt. Główny korpus wzniesiono przed II wojną światową na planie prostokąta. W czasach powojennych dobudowano pomieszczenia magazynowe oraz niezadaszoną scenę z betonową nawierzchnią. Dziś odbywają się tu zajęcia taneczno-muzyczne w sali na piętrze a na parterze znajduje się sala gimnastyczna, gdzie w ramach zajęć popołudniowych odbywają się zajęcia sportowe dzieci i młodzieży.

 

Budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Młodzieżowy Dom Kultury funkcjonuje w tym miejscu od 73 lat. Nowa scena widowiskowa ze świetlicą pozwoli na organizowanie wydarzeń o charakterze rekreacyjnym niezależnie od warunków pogodowych. Świetlica pomieści 25 osób. Na co dzień odbywać będą się tam zajęcia sportowe. Zadanie związane z budową nowej sceny wybrali mieszkańcy w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Obecnie trwa głosowanie w nowej edycji BBO. Szczegóły TUTAJ.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama