Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 14:46
Reklama

Bydgoszcz: Policjanci zadbają o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich

Już za kilka dni „Wszystkich Świętych”. Każdego roku z okazji Święta Zmarłych na drogach dojazdowych do cmentarzy i głównych trasach komunikacyjnych panuje większy ruch. Nie tylko na drogach dojazdowych, ale również na cmentarzach możemy spotkać policyjne patrole, które zwracają uwagę na akty wandalizmu czy kradzieże.
Bydgoszcz: Policjanci zadbają o bezpieczeństwo odwiedzających groby bliskich

Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

W tym roku już w weekend poprzedzający Święto Zmarłych policjanci przy bydgoskich cmentarzach będą patrolować ulice oraz nekropolie poprzez dodatkowe patrole piesze. Już od początku tego tygodnia wiele osób wybiera się na groby swoich bliskich. W tych dniach funkcjonariusze mają za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem osób przebywających na cmentarzach i w ich okolicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą dokonywać kradzieży mienia z nagrobków, kradzieży kieszonkowych czy aktów wandalizmu.

Jednak w tym szczególnym okresie bezpieczeństwo na drogach i cmentarzach nie zależy tylko od samych policjantów. Pamiętajmy, że to każdy z nas winien zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich i swojego mienia. Warto tu przypomnieć pewne podstawowe zasady:

 

  • ·         w czasie wzmożonego ruchu w rejonie cmentarza zachowajmy ostrożność i rozwagę,
  • ·         auta parkujmy tak, aby nie utrudniały ruchu innym pojazdom i pieszym,
  • ·         pilnujmy torebek, saszetek i ich zawartości, nie pozostawiajmy ich bez nadzoru przy nagrobkach,
  • ·    jeśli zauważymy na cmentarzu lub w jego rejonie podejrzane osoby powiadommy o tym najbliższy patrol policji lub przekażmy nasze spostrzeżenia telefonicznie,
  • ·         pamiętajmy o przechodzeniu przez jezdnie tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
  • ·         nie zabierajmy ze sobą dużej gotówki oraz kosztowności - w komunikacji miejskiej może być tłoczno, co sprzyja tzw. kradzieżom kieszonkowym.

 

W najbliższych dniach w  okolicach cmentarzy będzie tłoczno, dlatego należy zwrócić uwagę, aby bezpiecznie dojechać na groby najbliższych i wrócić do domu. Pamiętajmy o prawidłowym parkowaniu swoich pojazdów, przede wszystkim zgodnym z przepisami, ale także w sposób, który nie utrudni poruszania się innym.

Przypominamy, że w dniu Święta Zmarłych na drogach w pobliżu cmentarzy może zmienić się organizacja ruchu. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów.

Poniżej umieszczony jest link do strony Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Znajdziemy tam informacje na temat zmian w organizacji ruchu w dniu 1 listopada w rejonie cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich. Przed wyjazdem na nekropolie zapoznajmy się z nimi. Z pewnością ułatwi to bezpieczny dojazd na cmentarz i powrót z niego.

https://zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/transport/7386-1-listopada-zmiany-organizacji-ruchu-przy-cmentarzach

Jednocześnie w okresie wszystkich świętych obowiązywać będą zakazy w ruchu drogowym dla pojazdów ciężarowych. Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia  31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2021 r., poz. 783); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:  

data

od godziny

do godziny

uwagi

31 października 2022 r. 

   18:00  

 22:00 

 dzień poprzedzający

1 listopada 2022 r. 

   08:00 

22:00

 Wszystkich Świętych


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 24 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama